nas infundat la copil 1 an jumatate

29-04-2015
adaucu
Nu este medic/terapeut
adaucu
Buna ziua!am o fetita de 1 si 6 luni si de pe la varsta de 1 an cand a inceput sa prinda un pic de raceala i-a aparut si un sforait, un sforait dar si un somn cu gura deschisa, am fost la medicul de fam.si mi-a dat antibiotic (augmentin es, fluimucil, ebalgin si nazomer)dar nicio rezolvare.ii trece rosul in gat ca avea si asta dar senzatia de nas infundat si somn cu gura deschisa nu i-a disparut.ce as putea sa fac??va rog sa ma indrumati deoarece se trezeste f des din cauza faptului ca nu poate respira pe nas si respira cu gura deschisa!
3 comentarii
0
29-04-2015, ora 21:24
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Un ex.ORL este necesar!
0
29-04-2015, ora 21:59
adaucu
Nu este medic/terapeut
adaucu
Da multumesc!
0
08-05-2015, ora 00:39
Gina Nego
Nu este medic/terapeut
Gina Nego
Buna seara!am un baietel de 1 an si o luna si acum 1 luna a racit, a facut un 38:4, a tusit putin dat in schimb i-a curs foarte tare nasul.medicul ne-a prescris fluimucil, vibrocil picaturi, ibuprofen si panadol la nevoie.dupa 2 saptamani nici o schimbare, doar ca mucisorii din aposi au devenit galbeni si vascosi.dupa aceea a facut 39:4 si am trecut 6 zile pe antibiotic, ceclor.i-au trecut toate astea dar dupa o saptamana au aparut deodata iarasi mucisorii foarte multi si nasul infundat.doar ca acum are nasul foarte, foarte infundat, se ineaca in somn.imi recomandati cv pt nasuc(acum folosim iarasi vibrocil) sau cel mai bn ar fi un control Orl?doctora ne-a spus ca poate fi si din cauza unei alergii, din aer.asa ca luam seara Zyrtec, picaturi.pana acum nu a fost racit decat de 2 ori de cand l-am nascut si i-a trecut foarte repede de fiecare data, fara prea multe medicamente.Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul