nas infundat+respiratie greoaie

23-10-2015
alexstan
Nu este medic/terapeut
alexstan
Buna seara domnul doctor.Sunt barbat, 25 de ani, fumator de 1 pachet de tigari la zi, consum doar 1 pahar cu apa la zi pentru ca nu simt nevoia de mai mult.Am probleme de vreo 6 luni cu nasul infundat plus o respiratie greoaie cateodata, simt ca plamanii nu mi se umplu la capacitate maxima.Nasul infundat l-am vindecat cu ajutorul Colargol-ului, dar au ramas in continuare acele secretii postnazale care ma deranjeaza.Nasul mi se infunda imediat cum simt fumul de tigare.Nu fac febra, mananc normal chiar si noaptea cand ma trezesc, nu transpir nu tusesc.Banuiesc ca este vorba de o rinita sau de un reflux gastroesofagian.Am o fobie fata de cadrul medical si tocmai de aceea n-am fost la un consult ORL.Credeti ca este o problema la plamani?Mucoasa este alba, doar ca in loc sa pot sufla nasul, secretiile se scurg in interiorul gatului iar cateodata simt si urechea infundata.Va multumesc si imi cer scuze pentru deranj!
1 comentarii
0
25-10-2015, ora 18:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu exista medici cu capacitati paranormale care sa.ti spuna la distanta..ce ai!
iti recomand
1 sa lasi fumatul
2 sa consumi lichide..apa si ceaiuri cate putin dar toata ziua
3 obligatoriu consult ORL..si daca e cazul si pneumoftizio (care se ocupa de plamani)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.