nas infundat si ochi umflati

21-07-2009
gondor
Nu este medic/terapeut
gondor
Bine v-am gasit!
In ultimul timp am o problema cu nasul infundat la culcare, nu ambele nari, ziua nu simt ca as avea ceva. De dormit dorm dar nu prea bine, ma trezesc cateodata si imi dau seama ca sforai si dimineata ochii imi sunt un pic umflati. Daca incerc sa-mi suflu nasul nu curge nimic si simt ca raspunde in ochi tot efortul de a sufla nasul. Mi-am pus ocazional olinth. o alta problema este aceea ca uneori simt ca nu pot sa-mi inghit saliva, sau cum sa va explic trebuie sa incerc de mai multe ori si parca ar fi ceva dar nu pot inghiti.
Va multumesc pt. atentie!
3 comentarii
0
21-07-2009, ora 19:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cauta o farmacie care prepara Colargol sau Protargol de 1%.. cate 3 pic la 8 ore in pozitie culcat pe spate 10 zile. are efect de cauterizare chimica a mucosei.
Sinupret 2comp la 8 ore 10 zile ( 60 tab.)
si vorbim peste 10 zile
0
22-07-2009, ora 00:09
monicutza+
Nu este medic/terapeut
monicutza+
Buna ziua.Fiul meu de 6 ani are de o perioada nasul infundat, nu este racit si nici nu avem probleme cu racelile, de cateva ori i-a curs sange din nas dar numai noaptea.Refuza sa sufle nasul (poate din incapatanare, zice ca nu trebuie).ce ma sfatuiti sa ii administrez?Precizez ca nu a fost racit sau bolnav mai serios niciodata si nu se plange ca l-ar durea ceva.Va multumesc.
0
22-07-2009, ora 06:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Colargol de 1%( se prepara in farmacie).. 3 pic la 8 ore in pozitie culcat pe spate.
Tarosin 1 comp la 8 ore..
totul 10 zile.. dac nu este nici un rezultat.. o sa mergeti la ORL.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: