nas infundat si tuse la copil de 3 ani

06-04-2010
zionici
Nu este medic/terapeut
zionici
buna ziua. am un baietel de 3 ani si 4 luni si anul asta a mers prima data la gradinita si tot timpul a fost racit, a avut doua reprize de laringita, doua de rosu in gat, in ianuarie a facut sinovita de sold, iar acum de confruntam de vreo trei saptamani cu nas infundat. i-am dat cu spray biorinil si olynth, cu spray humex, cu ser fiziologic. problema este ca nu poate sufla nasul, nu-i iese aproape nimic. de duminica, din ziua de paste a inceput sa tuseasca, i-am dat eurespal si tuseste foarte rau, si noaptea. temperatura nu a facut. i-am mai dat oscilococcinum, cate o doza dimineata si una seara, tot la recomandarea medicului. azi merg cu el la medic, la control. intrebarea mea este daca pot sa-i dau ceva naturist, sa pot sa-l ajut sa elimine mucozitatile.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul