nas uscat? sinusi infundati..

14-07-2010
hadaza
Nu este medic/terapeut
hadaza
Buna...Am 22 de ani si de 2 luni am o senzatie de nara infundata...cea stanga. In fiecare dimineata simt nasul uscat si infundat..Aproape in fiecare saptamana am dureri groaznice de cap in spatele ochiului stang..si partea stanga...Tin sa mentionez ca iau anticonceptionale yasmin pentru tratamentul unui chist de aproximativ 2 luni, si asociez asadar aparitia acestor simptome odata cu folosirea anticonceptionalelor. In tabelul cu efecte adverse nu am gasit nimic legat de nas infundat...In iarna am avut sinuzita...Ma gandeam si la posibilitatea de a avea ceva sinusi infundati.E posibil? Mi-e groaza sa merg la medic.stiu ca o consultatie la sinusi e groaznica...Va rog sa imi dati un sfat...sau o parere...multumesc anticipat!
2 comentarii
0
15-07-2010, ora 09:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poti face initial o radiografie SAF.. sa vezi daca este sinuzita sau Nu..
pentru chist ovarian.. sunt eficiente..Gemoderivatul de Zmeur + capricon supozitoare...
0
19-07-2010, ora 15:02
hadaza
Nu este medic/terapeut
hadaza
Multumesc pt raspuns...Gemoderivatele le pot asocia cu anticonceptionalele? Sau sa nu incep sa le iau pana nu-mi intreb medicul ginecolog? Mi s-a dat o reteta de la medicul de familie pt chist (chistul e fara ascita.)cu gemoderivate..dimineata picaturi de coacaz si seara de zmeur..Saptamana viitoare am sa merg la consultatiile de rigoare..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.