Necazuri cu rH-ul

09-01-2014
leonardus
Nu este medic/terapeut
leonardus
Buna ziua,

Daca mama are Rh negativ, tata pozitiv, eu m-am nascut la a doua sarcina (prima fiind avort), am Rh pozitiv, in 1968 exista vaccinul acesta ce se da acum dupa prima sarcina ? Ca mama nu stiu daca l-a facut sau nu, si eu am dezvoltat in timp mari probleme de sanatate (de mic am facut astm bronsic, insuficienta respiratorie), am sindromul Gilbert, si la maturitate probleme neuro-chimice (depresii). As dori sa stiu daca are legatura si daca pot face ceva sa-mi imbunatatesc calitatea vietii. Multe multumiri,
Stima.
1 comentarii
0
10-01-2014, ora 05:43
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Bună, sigur că se poate. Intervenţiile psihologice au avansat şi acum există intervenţii pentru promovarea stării de bine şi îmbunătăţirea vieţii. Îţi recomand să nu ţii cont foarte mult de contribuţia biologică în declanşarea problemelor psihice, fiindcă doar astfel vei dezvolta autonomie şi suficientă iniţiativă pentru gestionarea schimbării într-un sens favorabil.

Cu bine,
C.A.N.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul