nedumerire... ce am de facut in continuare?

05-05-2012
dan_boduly
Nu este medic/terapeut
dan_boduly
dupa operatie de chist ovarian ca 125 era de 51, 22.mi sa dat sa fac rmn care iesit ok. am facut 6 sedinte de citostatice si ca 125 este 54.rezulatatele ecografii si raze sint ok. singura analiza care nu e ok este acest ca 125. ce am de facut in continuare?
7 comentarii
0
05-05-2012, ora 13:12
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
ai furnizat mult prea putin informatii, din pacate. daca ai facut chimioterapie sigur ai avut mai mult decat un chist, ai avut cancer, asta fara nicio indoiala. pentru asta trebuie sa ai si sa ne scrii si noua rezultatele examenului RMN, rezultatul examenului histopatologic, de la operatie, o aranjare cronologica a tot ce ai facut, etc.

inafara de asta, ar trebui sa pastrezi legatura cu medicii tai, mai ales cu oncologul, care trebuie sa-ti lamureasca orice nedumerire despre ce ai mai avea de facut in continuare. nu vei gasi un substitut pentru o buna relatie cu medicii tai in discutii pe internet.
0
19-03-2013, ora 08:09
dan_boduly
Nu este medic/terapeut
dan_boduly
vitamina b 17 este chiar atit de buna in cazul celor care au cancer sau e doar o pacaleala ?
0
19-03-2013, ora 22:32
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
nu e doar o pacaleala, este si o substanta foarte toxica.
0
20-03-2013, ora 09:52
dan_boduly
Nu este medic/terapeut
dan_boduly
multumesc domnule RaulDuke.de aia este bine sa intrebam daca nu stim ceva. nestiinta nu este o rusine.
0
20-03-2013, ora 19:44
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
foarte adevarat !
0
28-03-2013, ora 07:15
dan_boduly
Nu este medic/terapeut
dan_boduly
doamna vasi-viorica.direct nu pot sa va scriu deoarce cind dau clik pe poza dv imi apare ceva ce nu pricep eu legat de confidentialitate si optiuni. am mai incercat sa va scriu. am ales sa va raspund la intrebare dar nu stiu daca se va putea citi de dv. deocamdata este bine sotia. acum in april trebuie sa facem iar control si analize. la ultimul control ca 125 era de 14. se mentine in limita de 70 de kg. nu slabeste sub aceasta greutate deloc.pentru inaltimea ei este cam mult dar doctorita a spus ca este ok. despre pofata de a manca o are mai mare ca inainte de boala. se abtine. tuseste ca a fost racita dar starea sanatatii este buna in general. vom vedea luna care vine cum vor iesi analizele. la ecograf a iesit rinichii un pic mici si ni sa spus ca e de la tratamentul la inima si pe cit posibil sa tina tensiunea la 12 cu 8 pe cit posibil. marimiea rinichi 8, 8 si 9, 2 mm. va dorim multa sanatate si tot binele din lume.
0
15-07-2013, ora 16:51
dan_boduly
Nu este medic/terapeut
dan_boduly
doamna vasi-viorica va scriu infelul asta deoarce nu pot in alt mod.azi a facut analiza si a iesit ok. ca125 este de 14, 8 u / ml. in rest totul este asa cum stiti de acum 3 luni. va dorim multa sanatate si fericire si tot binele din lume. cu respect

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: