neg genital?

09-06-2012
dedd
Nu este medic/terapeut
dedd
Buna ziua, sunt baiat si am 17 ani si de vreo 2 luni mi-a aparut pe partea exterioara a penisului un fel de bubita care este destul de maricica si ma intrebam daca ar putea fi vorba de un neg genital, tin sa mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala si ca am avut 2 negi pe mana dreapta.Multumesc anticipat
4 comentarii
0
09-06-2012, ora 22:33
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Trebuie sa mergi sa te vada un dermatolog. Doar medicul in cadrul unei consultatii iti da un diagnostic- tratament/solutie
0
10-06-2012, ora 00:48
dedd
Nu este medic/terapeut
dedd
dar e posibil sa ai negi genitali daca n ai intretinut relatii sexuale?
0
12-06-2012, ora 11:19
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
dedd nu prea e posibil sa ai negi genitali daca nu ai intretinut relatii sexuale, negii genitali fiind datorati infectie cu HPV, virus pe care il contactezi cu siguranta doar prin contact sexual. Poate e altceva, o alunita de culoarea pieli, mai asteapta cateva saptamani si vezi daca dispare ori se mareste, dupa care ia o decizie. Eu nu prea cred ca este neg genital daca tu esti virgin.
0
14-06-2012, ora 19:12
dedd
Nu este medic/terapeut
dedd
Am inceput un tratament cu baneocin unguent. Le-am spus si parintilor despre aceasta problema, si mami mi-a luat acest unguent. A zis ca daca nu am niciun rezultat in 10 zile mergem la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.