neg genital.. ce sa fac?

08-05-2007
catalin80
Nu este medic/terapeut
catalin80
am unul exact in capatul uretrei.ce pot face?ce pot face ca sa mai dea inapoi? Help
5 comentarii
0
09-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Trebuie sa mergi la un dermatolog pentru a vedea de ce natura este "negul" si, in functie de asta, sa-ti dea un tratament corespunzator.
0
09-05-2007, ora 00:00
catalin80
Nu este medic/terapeut
catalin80
sunt convis ca e de la hpv. Pot scapa de cauter sau bisturiu?exista vreo crema ceva?daca fac penicilina sau retarpen pot pune in stand by virusul ca am inteles ca nu are tratament
0
09-05-2007, ora 00:00
catalin80
Nu este medic/terapeut
catalin80
sunt convis ca e de la hpv. Pot scapa de cauter sau bisturiu?exista vreo crema ceva?daca fac penicilina sau retarpen pot pune in stand by virusul ca am inteles ca nu are tratament
0
10-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu are nicio influenta penicilina asupra HPV ! Daca esti asa de sigur ca este HPV de ce mai apelezi la sfaturi? Si in situatia in care ai dreptate tot medicul trebuie sa-ti recomande solutia sau crema corespunzatoare, deoarece aplicarea acestor preparate pe o leziune care nu este data de HPV poate avea efecte catastrofale, adica poate transforma o tumora benigna in una maligna prin iritatia care o produc !
0
11-05-2007, ora 00:00
catalin80
Nu este medic/terapeut
catalin80
am fost la o clinica (la dermato) si mi-a spus ca e o vegetatie venerica.ma pus sa-mi fac vdr-ul si tpha apoi dupa ce ii duc analizele imi va da o alifie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.