Negi?

27-06-2007
alycya
Nu este medic/terapeut
alycya
Pe labiile superioare mi-au aparut de curand niste umflaturi(cosuri?) care sunt tari, albicioase, cu mancarime iar uneori daca strang de ele iese un lichid alb(puroi)dupa care curge sange
14 comentarii
0
27-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Te epilezi in acea regiune?
0
27-06-2007, ora 00:00
ofi_r
Nu este medic/terapeut
ofi_r
Incearca un tratament cu Penicilina 10 zile si apoi Moldamin. Si fa-ti un VDRL si mergi si la un dermatolog. Si nu mai fa sex neprotejat.
0
27-06-2007, ora 00:00
alycya
Nu este medic/terapeut
alycya
Nu ma epilez.
Ce inseamnaVDRL si daca am fost diagnosticata cu Candida pot sa iau Penicilina si Moldamin.
Sex neprotejat(adica fara prezervativ?) chiar daca sunt casatorita)?
Multumesc pentru amabilitate si mai astept raspuns de dvs.
0
28-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
ofi_r bate campii !
Incearca sa aplici de 2 ori pe zi, dimineata si seara, Fucidin crema, timp de 5-6 zie. Daca nu cedeaza, mergi la un dermatolog.
0
28-06-2007, ora 00:00
alycya
Nu este medic/terapeut
alycya
Citind pe m-am hotarat sa iau aceasta crema si o folosesc deja de 2 zile si a disparut deja mancarimea.Totusi as vrea sa stiu ce este VDRL ?
Multumesc pentru sfat.
0
28-06-2007, ora 00:00
alycya
Nu este medic/terapeut
alycya
Citind pe net
0
29-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
VDRL este un test de depistare a sifilisului.
0
29-06-2007, ora 00:00
ofi_r
Nu este medic/terapeut
ofi_r
nu cred ca scrieti in acest forum pentru a vorbi despre opiniile altor. Daca cineva bate campii nu sunteti in masura sa afirmati acest lucru. Fiecare om vede altfel problemele si nu cred ca postati in acest forum pentru a jigni. Va urez un weekend placut
0
29-06-2007, ora 00:00
alycya
Nu este medic/terapeut
alycya
Va multumesc pentru ca mi-ati spus despre VDRL si o sa tin cont si de parea lui ofi_r in caz ca nu am succes cu crema.
0
30-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ofi_r !
Cand cineva recomanda mai intai tratamentul cu Penicilina (10 zile !!!!)si apoi cu Moldamin fara sa stie diagnosticul, inseamna ca bate campii!
Cand cinva recomanda pentru "cosuri", in general, un tratament cu Penicilina si Moldamin - bate campii, deoarece "cosurile " sunt produse de stafilococ - un germene care este insensibil la penicilina!
Cand cineva suspicioneaza un sifilis si recomanda tratamentul intai si apoi examenul VDRL si examenul deramatologic - BATE CAMPII !!!!
In concluzie, eu nu jignesc persoanele care vad altfel lucrurile ci atrag atentia asupra acelora care bat campii!
Acelasi week-end placut!
0
03-07-2007, ora 00:00
alycya
Nu este medic/terapeut
alycya
Si daca este sifilis?De unde a aparut?Sunt casatorita de 11 ani si nu am avut nici unul alti parteneri.Se poate trata (usor)?Pentru ca ma lupt cu Candida de 2 ani si inca nu am scapat!Daca puteti sa-mi dati mai multe detalii.
Va multumesc anticipat
0
03-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca cel mai indicat ar fi sa mergeti la un medic dermatolog pentru a va examina si a va recomanda tratamentul corespunzator. De asemenea, el este in masura sa va dea toate detaliile privin boala dvs.
0
06-07-2007, ora 00:00
alycya
Nu este medic/terapeut
alycya
Am scapat dar nu de toti acesti "negi".A mai ramas unul singur destul de mare(iar inainte de menstruatie apare unul singur (intotdeauna in acelasi loc)din care iese acel lichid dupa care dispare si nu ramane nici macar o mica urma).Ce trebuie sa fac?Consult un dermatolog, imi fac un test?MUltumesc pentru sfat.
0
06-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca este o glanda al carui orificiu de evacuare a fost obstruat. Trebuie sa mergeti al un dermatolog pentru a puncta cu electrocauterul peretele glandei si a evacua continutul. Nu cred ca trebuie sa faceti alte teste.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.