Negi genitali

29-12-2009
un anonim
Nu este medic/terapeut
un anonim
Buna ziua, am o mare problema, de cateva luni mi-au aparut pe penis mici pielite, vreo 2-3 la numar, nu am dat mare importanta, capul penisului mi se inrosea, aveam mancarimi, stari de arsura, dupa care au inceput sa imi iasa si pe penis, intre penis si scrot pielite, bucati de carne care s-au marit cu timpul, am si pe ata penisului, aveam dureri mai ales cand beleam penisul (scz limbajul), acum nu mai am insa bucatile acestea de carne seamana cu negii sunt in numar mare, pe alocuri doar o bucatica mica, insa lateral s-au grupat, s-au adunat seamana cu conopida, parca e un strat de piele batucit nu stiu cum sa explic precizez ca aveam dureri la atingere, si inca am nu insuportabile da am, am si scurgeri, pe chiloti imi ramane o substanta urat mirositoare, de culoare maro iar din bucatile de piele imi ies botite mici ca si chiagurile de sange. dupa un control medical online mi s-a spus ca ar fi vorba de candidoza, ma dau de vreo 2-3 zile cu o crema nidoflor si iau pastile metronidazol insa fara prea mare efect (singurul lucru pozitiv ar fi ca parca parca incep bucatile de piele sa se albeasca si sa se desprinda dar bucati foarte foarte mici in comparatie cu restul), dupa ce m-am documentat de pe internet si am vazut si poze sunt convins ca am negi genitali... sincer sunt cam disperat pt ca refuz din start chirurgia si acele si ma gandeam ca poate mai sunt persoane in situatia mea care ma pot ajuta cu diferite tratamente medicale, creme, tratamente naturale, orice doar ca nu mai rezist vreau sa scapt de ele. precizez ca nu am avut contact sexual cu prostituate sau stiu eu ce, doar cu prietena mea care nu are aceleasi simptome doar mancarimi si scurgeri insa la ea trec. multumesc anticipat astept cu nerabdare raspunsuri.
4 comentarii
0
30-12-2009, ora 00:54
un anonim
Nu este medic/terapeut
un anonim
va rog, chiar nu ma poate ajuta nimeni ?
0
04-01-2010, ora 02:14
anca_bi
Nu este medic/terapeut
anca_bi
ma ajutra cineva? miau aparut niste negi in zona genitala si la anus oare sunt periculosi?
0
14-07-2013, ora 23:21
Paul21
Nu este medic/terapeut
Paul21
Salut, am avut si eu o perioada din viata, sunt foarte periculosi si cu sanse de revenire (mai ales la fumatori) dupa tratamente si analize costisitoare am dat de un domn ce vindea remediul care e si simplu. Anume OTETUL. Turnati pe o vata sau disc demachiant spirt dupa care frecati zona afectata. ATENTIE negi vor cadea singuri duoa 2-3 minute dar vir lasa rani mari deschise ce vor arata urat ne pomenind de usturimi. Partea buna e ca dupa 1-2 sapt se va vindeca la loc. Pentru intrebari. Va astept aici
0
14-07-2013, ora 23:22
Paul21
Nu este medic/terapeut
Paul21
Bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 61% mai puține cazuri de negi genitali după introducerea programului de vaccinare anti HPV
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Condilomatoza genitală
  •