negi genitali!!!

22-09-2013
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Buna acum ceva timp cam vre-o 5-6 ani mi-au iesit 2 negi unul mic si rotund aproape la nivelul pielii situat pe penis in exterior aproape de cap si mi-a mai iesit unul ceva de genul crestei de cocos unde este prins penisul de corp chiar pot sa spune ca putin pe corp dar chiar la 'indoitura' si ala arata tot asa ca o crescatura dupa care exact langa el mi-a aparut al doilea cum ar fi unul prins de celalalt.Acum 2 zile am fost la doctor si mi le-a ars.Mi-a dat doua injecrtii in dreptul lor dupa care a inveput procedura...cel de pe penis nu m-a durut deloc, dar celalalat ca su cum as fi ars cu tigara si a curs si pitin sange.dupa care mi s-a dat cu un praf la cel de la baza penisului si s-a cicatrizat acolo...o cojita!Treaba este ca s-a rupt cojita la amandoua cand am facut dus...si in somb la cel de la baza penisului s-a rupt si a curs sange..nu foafte mult...Si am un pic de jena acolo ceva ciudat...nu pot sa ma exprim.E normal sa mai curga.?cat dureaza cicatrizarea.mi-e frica sa nu patesc altele.poate cine a avut sau vreun medic sa ma lamureasca multumesc!!!
8 comentarii
0
22-09-2013, ora 21:27
h1n1
Nu este medic/terapeut
h1n1
Salut, aplica baneocin pulbere cutanata in locul respectiv, daca dupa o zi nu se cicatrizeaza du-te iar la medic!
0
22-09-2013, ora 21:48
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Nu am zis ca nu se cicatrizeaza...doar ca se face coaja ca la o buba...si probabil fiind la incheietura se tot desprinde...doctorul nu mi-a zis sa nu aplic nimic doar igiena zilnica.Si pe penis acelasi lucru se intampla.
0
22-09-2013, ora 22:06
h1n1
Nu este medic/terapeut
h1n1
Ai intrebat cat dureaza cicatrizarea, ce sa intelegem din asta?!Pulberea asta este un bun dezinfectant si ajuta la vindecarea leziunilor!
0
22-09-2013, ora 22:45
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Da am intebat in ideea...ca daca e normal ce mi se intampla?adica sa se tot desprinda
0
25-09-2013, ora 23:20
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
* de retinut ca virusul HPV care provoaca negi il transmiti la toate viitoarele partenere cu care intri in contact, cu sau vara prezervativ.

P.S.: @ h1n1: daca scoti un singur sunet te-am halit ! ;)
0
25-09-2013, ora 23:23
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Negii ii am de vreo 5-6 ani daca nu mai mult..alti nu mi-au iesit.Am o partenera de 11 ani.Controale la ginecoloc + papanicolau in fiecare an.Chiar nu stiu de unde au aparut
0
27-10-2013, ora 05:38
Marius M
Nu este medic/terapeut
Marius M
Salut radupro. Am si eu o problema asemanatoare cu a ta. Vad ca ultima ta postare este de acum aproximativ o luna. As vrea sa stiu daca ti-au mai reaparut negii in aceasta perioada, dupa ce au fost arsi?
0
06-11-2013, ora 08:46
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Salut Marius, sa sti ca este ok momentan.S-au vindecat si nu mi-au mai aparut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar negii (verucile)?
  •