negi genitali care au reaparut

22-04-2010
claudia17
Nu este medic/terapeut
claudia17
buna ziua.am si eu o intrebare am negi genitali de aproape 9 luni.am luat o perioada de 3 luni isoprinosine si condylin dar degeaba.mi au disparut doar pentru un moment iar la 2 saptamani mi au reaparut.am fost la un alt medic care mi a dat aciclovil si podofilina dar nici macar un rezultat.am facut si doua electrocauterizari iar negul respectiv pare ca tot nu mi se duce.momentan medicul mi a prescris si niste sillimarina.prietena mea a avut si ea dar se pare ca ei i au trecut cel putin asa i au spus medicii.a luat acelasi tratament cu isoprinosin si a cauterizat o o singura data cu condylin.imi puteti da si mie un sfat?ce pot sa fac sa ma scap odata...
8 comentarii
0
22-04-2010, ora 21:23
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Draga Claudia, poti sa uiti dermatologii si aceste tratamente, nu iti vor aduce nimic. Negii sunt simptomele si nu cauza, atata vreme cat cauza se afla in corp vor creste din nou si te cauterizezi de pomana.
Aici numai homeopatia te poate ajuta. Scrie-mi un mesaj pe mess si iti spun ce remediu homeopat te va ajuta
sa scapi de ei.
0
23-04-2010, ora 10:19
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Era cândva o cremă, numită Aldara, care pe lângă efectul de eliminare al negilor creşte la nivel local sistemul de apărare şi poate duce în timp la eliminarea virusului din celule, la ţinerea lui sub control şi la scăderea recidivelor- e una din cele mai bune variante terapeutice. Din păcate nu se găseşte în România, dar dacă mergi la un dermatovenerolog bun, sunt convinsă că poate să îţi facă rost dacă întrebi de această variantă
0
23-04-2010, ora 21:09
claudia17
Nu este medic/terapeut
claudia17
am gasit dar la niste preturi foarte mari, ceva de genul 100 de euro. cam cat ar fii pretul de lista ?
0
24-04-2010, ora 00:07
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cu cat mai scumpa o crema cu atat mai proasta in general.
0
24-04-2010, ora 00:15
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
cam asa costa- dar e una dintre cele mai bune variante pt prevenirea recidivelor
0
24-04-2010, ora 09:32
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
hai sa ne dam toti cu crema de galbenele ca costa doar 5 lei maxim si sa speram ca ne vindeca de toate!
ascultati pe dna doctor, din cate am inteles aceasta crema e folosita nu numai pt negii genital cat si pentru cancerul de piele, fiind o inovatie in domeniu- de aceea si pretul usor ridicat- si creste imunitatea locala, cautati singura, in engleza mai ales, efectele benefice si rezultatele in aceste afectiuni.
si lasati pe scarface cu crema de galbenele
0
02-05-2010, ora 21:01
claudia17
Nu este medic/terapeut
claudia17
pai si alt remediu nu ar mai fii ?
nu stiu ce sa mai zic !!!!
0
16-07-2010, ora 12:38
elenamaria90
Nu este medic/terapeut
elenamaria90
buna ziua! am si eu o intrebare la care sper sa imi raspundeti! m-am confruntat cu aceeasi problema, si anume aparitia unor negi genitali. momentan sunt sub tratament cu condilyne, care a dat rezulatate. din cate am inteles ar mai fi necesara o singura aplicatie.mai este o proeminenta f mica in zona perineului...intrebarea este daca pot intretine acum relatii sexuale fara riscul de a transmite problema cu care m-am confruntat la randul meu! va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.