negi genitali de acum un an

25-04-2009
ghiocel
Nu este medic/terapeut
ghiocel
salut, acum un an prietenului meu iau aparut k niste negi in zona genitala, a fost la dermatolog si ia prescris o solutie care sai arda(solutia se punea pe negi cu o periuta), , a inceput tratamentul si a trebuit sa plece in strainatate, acolo a terminat tratamentul, negii au aparut iar, de data asta si au extins aria ajungand cativa spre burta, sunt mai mari si mai numerosi...va ros sa mi spuneti unde trebuie sa se duca si daca e ceva grav, va multumesc
4 comentarii
0
25-04-2009, ora 22:15
iuliutz
Nu este medic/terapeut
iuliutz
Sa mearga la un dermatolog. Negii. Sa schimbe lenjeria mai des, prosoapele cu care se sterge. Sa foloseasca solutie Duofilm pentru arderea lor. Banuiesc ca asta a folosit si inainte.
Sunt si alte solutii pentru aceste veruci, precum cauterizarea electrica
0
08-05-2009, ora 22:21
twista
Nu este medic/terapeut
twista
Sunt la a 2 consultatie si tratare a condiloamelor pe exterior..prima data mi-a recomandat medicul ginecolog condyline si pimafucin ovule, la care verigile au raspuns bine si mi-a trecut...peste vreo luna mi-au aparut iar insotite de mancarimi si secretie albicioasa si mi-a dat wartec crema, pimafucin si tantum rosa plic.si dupa acestea mi-au trecut dar aveam 2 verigi si undeva mai inauntru catre intrarea in vagin.mi-a zis doamna doctor sa dau putina crema si pe alea dar nu le-am vazut prea bine exact kre sunt si probabil am dat si pe piele sanatoasa.
Sunt putin speriata pt k dupa 2 3 ore mi-a aparut pe partea dreapta o umflatura pe sub piele..undeva prin zona vulvelor cred.
Va rog un sfat, un raspuns!nu am cum sa merg la medic pana luni..multumesc anticipat
0
21-01-2010, ora 18:43
eve_cristina20
Nu este medic/terapeut
eve_cristina20
buna ziua!!! acum cu 3 luni in urma a inceput si mie sa imi apara negi in zona genitala...prima data nu credeam ca este o problema si incercam sa le rup pana azi cand m-am dezvaluit prietenei mele, care e asistenta, ca mi-au aparut si i-am aratat. acum catre seara m-a sunat si mi-a spus ca e grav...e adevarat???ce pot face eu acasa sa imi treaca??? pentru ca pot spune ca prietena mea m-a cam speriat...deseori cand am avut relatii sexuale nu am folosit prezervativul si imi e foarte drica sa nu fie ceva greav. va rog sa imi dati si mie un raspuns ca sunt pusa tare pe ganduri.va multumesc!!!
0
25-09-2012, ora 18:20
totsaunimic
Nu este medic/terapeut
totsaunimic
buna ziua, mi-a iesit un neg in palma, sau asa cred eu ca e neg, cum sa intamplat defapt, am plantat niste fire de patlegele, si am folosit gunoi de grajd proaspat ( de la niste vaci) nu am folosit manusi, am simti la un moment dat o intepatura inpalma, in vre saptamana mi-a iesit "negul " il am de vreo doua luni am inceput sa il dau cu duofilm, luat de la farmacie, acest medicamet imi arde negul, il tai cu forfecuta si apoi dau iar, acum am ajuns in monentul in care am dat de sange, si tot nu trece, vreu sa va zic ca acest neg are in diametru cam 4 milimetri si e dureros cand lucrez cu mana, va multumesc si astept un rasuns din partea dumneavoastra.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.