nelamurir dupa vizita la ginecolog

20-11-2007
silly
Nu este medic/terapeut
silly
Am facut niste analize si mam prezentat cu ele la ginocolog...din tot rezultatu ala mia subliniat acest lucru "prezente celule miceliene in curs de filamentare.." si a zis ca e o ciuperca.si mia dat un tratament, chestia este ca ceva de genu asta am avut si ceva timp ininte si am luat acelasi tratament si dupa tratament ulti mulcru care mia zis doctoru a fost ca trece.si acuma dupa aprope un an iar am tratamentu asta si cam cu aceiasi chestie...mie frica si asi dori sa fiu informata in ce consta ciuperca asta de unde a putut aparu ce consecinte are.si cel ce mie teama cel mai mult e ca va afecta fertilitatea mea va rog din tot sufletu ajutatima sa imi iau piatra asta depe suflet astept raspunsurile voastre
3 comentarii
0
20-11-2007, ora 00:00
olimpus2007
Identitate neconfirmată
olimpus2007
Celulele miceliene sunt normale in vagin.Ati facut un test Papanicolau?Va rog sa-mi descrieti ce tip de secretie aveti si ce tratament vi s-a recomandat.In orice caz din cele spuse de dv. se poate solutiona cu bine.
0
20-11-2007, ora 00:00
silly
Nu este medic/terapeut
silly
A fost un examen bacteriologic al secretiei vaginale si mia fost prescris urmatoru tratament ma scuzati daca nu lam scris bine dar...nu se intelege asa bine ce e scris, tratament e:
nezaral
ovule cutee
osvitiavaginal
Secretia e alb galbuie abundenta, si varog clarificatim dalema asta acest lucru poate afecta in vriun fel fertilitatea.am de ce sa ma preocup care sunt consecintele va multumesc pnt raspunsu dumneavoasta asa eficace si rapid. Astept raspunsu
0
22-11-2007, ora 00:00
silly
Nu este medic/terapeut
silly
Cine ma poate ajuta si pe mine ca vad ca olimpus2007 a uitat sa mai rasp:( ca sunt ingrijorata pe chestia cu fertilitatea...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Top 10 sfaturi oferite de ginecolog
  • Controlul ginecologic la virgine - ce trebuie să știi
  •