Nelamuriri dupa augumentarea mamara

26-07-2017
Leny.D
Nu este medic/terapeut
Leny.D
In urma cu 3 saptamni am facut o operatie de augumentare mamara.
Azi am observat ca sanul drept este usor mai lasat decat stangul si parca au o forma oarecum diferita.stiu ca implanturile urmeaza sa se aseze in urmatoarele 6 luni.este posibil sa se nu se aseze amandoi in acelasi timp?
Inca un lucru:stiu ca nu am voie efort fizic ca sa nu mi se deplaseze implantul...dar ce fel de efort putem depune?adica daca ma sprijin in maini cand ma ridic din pat sau daca ma spal singura pe cap reprezinta un risc de a mi se misca implantul?
Eu mi-am intrebat medicul si mi-a raspun simplu"orice efort fizic poate produce o deplasare a implantului" iar cand am intrebat un medic de pe un forum mi-a raspun"nu inteleg de ce medicul tau nu ti-dat aceasta informatie"(nu vreau sa par lispita de respect, dar mai bine nu raspunzi decat sa dai un astfel de replay)...
Pentru oricine imi raspunde, iti multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •