nelamuriri si dubii mari va rog sa ma ajutati

07-07-2009
andreea.marian
Nu este medic/terapeut
andreea.marian
in urma cu 6 zile aproximativ am avut un contact sexual neprotejat posibila preejacularea.iar dupa 18 ore si 40 de minute a doua zi normal era noaptea la ora 1:40, am luat postinor apoi in ziua urmatoare ziua la aceiasi ora (1:40) am luat cea dea doua pastiluta.am cateva intrebari:
1.sunt sanse sa fi luat prima pastila prea tarziu si sa cauzeze o sarcina nedorita?
2.este obligatoriu sa iti vina ciclul dupa 5 zile? poate sa vina normal? sa intarzie?
3.cum sa procedez sa am un rezultat sigur?(mentionez ca am fost la ginecolog si nu se stie inca astept sa imi vina ciclu) dar totusi pentru a ma linistii putin.
4.As vrea sa stiu daca in totalitate este buna pastila.Este corect cum am luato?eu ciclul nu il am regulat tot timpul vine ori mai repede cu o zi ori cu 2 4 depinde.va rug sa imi dati un raspuns.
1 comentarii
0
13-07-2009, ora 18:10
kmy.black
Nu este medic/terapeut
kmy.black
nu ai luat pastila prea tarziu, perioada este de 72 de ore de la un contact sexual neprotejat!!
am luat si eu de 3 ori si nu am avut probleme niciodata
ce-i drept, parca ciclul s-a decalat putin dar nu imi aduc aminte exact cum!!
fiecare organism reactioneaza altfel la aceste pilule!primul test de sarcina se poate face la cel putin 2 saptamani de la acel raport, dar poti intreba la farmacie ca sunt tot felul de teste si fiecare are perioada lui in care se indica efectuarea!!
eu nu cred ca ai vreo sansa sa fii insarcinata!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici