nepotica mea e bolnavioara.. diaree de 4-5 ori pe zi

30-04-2009
jjoanna21
Nu este medic/terapeut
jjoanna21
buna ziua...sunt foarte speriata...nepotica mea de 1 an (ii implineste maine 1 mai), nu isi mai revine de cateva luni!
are diaree de 4-5 ori pe zi si asta de ceva vreme. am fost la foarte multi medici si au spus ca ar avea malabsortie intestinala! problema e ca nu prea mai mananca si nu asimileaza nimic chiar daca mananca!mai mult face febra si tuseste iar in ultimele zile a fost foarte bleguta...acum au internat o din nou in bucuresti dar nu stiu daca vor rezolva ceva!mi e teama ca are ceva mai rau si nu pot face nimic...nu e normal ca un copil de nici un an sa fi slabit pana la 7 kg.cam atat!
astept raspuns.

va multumesc!
3 comentarii
0
01-05-2009, ora 02:30
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Analize la sange i s-au efectuat micutei?Examen coproparazitologic/coprocultura, urocultura?
0
02-05-2009, ora 10:08
jjoanna21
Nu este medic/terapeut
jjoanna21
da i s au facut toate analizele...i au iesit cam slabe la ficat.o fi vreun virus luat de undeva?
0
02-05-2009, ora 10:48
backa
Nu este medic/terapeut
backa
buna...si eu sunt bunic de 1, 3 luni si te inteleg ca esti speriata dar sfatul meu este sa te reculegi si sa reactionezi ca un om matur, (cum ai asteptat cateva luni????? ai gasit medici care ti-au spus ce are !! cauta medici care iau problema in mana) fa si tu ceva nu astepta numai de la altii.Uite spre exemlu m-am interesat pt. tine si am aflat ca ai putea sa incerci (nu exista nici un risc sau efecte negative ) eliminarea complecta a glutenului din alimentatia copilului, glutenul se gas. in cereale (grau, orz, secara e.t.c. ) efectul va aparea in 2-3 saptamani si daca are efect (bine ar fi ) sti ce ai de facut, daca nu "cauta si vei gasi". Nu te supara ca te-am luat cam tare dar copilul asta are nevoie de tine !!!! mult noroc copilului si tie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: