nerv scos-durere permanenta

22-08-2014
yryss
Nu este medic/terapeut
yryss
Buna ziua tocmai am venit de la dc.stomatolog si sincer nu stiu ce am de facut. Am avut un colt de masea rupt, am pus o ploma dupa 4 luni a cazut dar cu o bucata de masea dupa. Am fost la doct. a analizat situatia a marit putin zona si a introdus o pasta care a distrus nervul pe motiv ca este canicula afara si sa nu am probleme. Am ajuns aksa am stat 3zile si am revenit ca durea f tare in osul obrazului(nu stiu exact denumirea)a mai facut putin loc a mai pus niste pasta 'minunata' motivand ca nu a ajuns si la nervul nr.3 am stat alte 2 zile si am revenit. A dat jos pansamentul cu acel ciment pus provizoriu si a inceput sa bage acel minunat ac scotandu-mi nervul doar pe baza unei anestezi locale(sprey). A pus o substanta matonie cu un gust oribil si miros de gaz spunand ca are prop.sa usuce si sa cicatrizeze.3zile in care ma tot durut la o pastila de Nueofen 200a trecut, luate dimn si seara. Azi am avut alta sedinta in care durerea a fost la cotea maxime (de la amigdalita pana la tampla). La apa ma doare f tare, in mom in care a introdus aer ma jenat dar nu am sarit de pe scaun. Motivul gingia din intetior este foarte inflamata, acum iau Ampicilina. Nu stiu care este motivul ptr toate aceste complicatii, nu as vrea sa acuz medicul k nu a facut treaba buna dar as vrea o a doua parere. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Extirparea nervului și obturația de canal
  •