Nerv ulnar sectionat a doua operatie

03-09-2009
vyma
Nu este medic/terapeut
vyma
Buna ziua! Pe scurt am patit un accident in care sau sectionat artera, nervul ulnar si tendoanele de la degetul mic si inelar de la antebratul sting.
Acum dupa 14 zile mi sau scos atele si gipsul si mi sa spus ca trebuie sa fac o a doua operatie spesial pentru nervul ulnar. Degetul inelar il simt dar amortit pe cel mic nu il simt deloc cit si jumate din palma si sunt mult mai reci fata de celelalte.
Acum as avea si eu citeva intrebari:
cind pot face a doua operatie prima a fost pe 19.08.09;
la ce spital as putea face operatia (Bucuresti) si ce doctor imi recomandati sau particular;
este norma sa fie reci din cauza la nerv ?
Multumesc anticipat si multa sanatate la toata lumea!
4 comentarii
0
03-09-2009, ora 13:44
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Incercati si un tratament homepat la un medic homeopat cu experienta paralel cu operatia. Exista remedii homeopate care sunt in stare sa vindece ce aveti fara bisturiu.
0
04-09-2009, ora 12:45
vyma
Nu este medic/terapeut
vyma
Buna ziua!
Eu sint din Calarasi astazi am fost la control la medicu care ma operat si am intrebat si de un medic homeopat si mi sa spus ca nu avem in calarasi.
Daca imi puteti spune cu cine ca iau legatura de preferabil in bucuresti.
Am 16 zile de la operatie si mi sa spus ca ar mai trebui sa mai astept vro doua saptamini pina la urmatoarea interventie dar ma gindesc sa nu fie prea tirziu (30 zile ).
O ZI BUNA!
0
04-09-2009, ora 23:15
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
Este de dorit ca nervul sa fie reparat cat mai repede. Apelati eventual la Spitalul de Chirurgie Plastica si Arsuri Bucuresti.
0
05-09-2009, ora 12:33
vyma
Nu este medic/terapeut
vyma
Buna ziua!
Tocmai ca la asta mam gindit si eu sa nu ma trimita pre tirziu nu stiu inca la ce spital dar mia spus ca imi da el trimitere dar sa se vindece operatia. Acum nu mai sint pansat delos a inceput sa cada coaja va puneam o fotografie sa imi dati un sfat dar nu pot pune aici.
Recomandatimi si mie un doctor la care sa ma prezint macar pentru o consultatie sa vad ce imi spune.
Multumesc mult pentru tinpul acordat si MULTA SANATATE!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: