nervul nu amorteste

08-10-2017
adrianady21
Nu este medic/terapeut
adrianady21
buna ziua am si eu o problema la o masea cariata in urma cu 3 saptamani am fost la medic a curatato apoi a plombato, nervul nu la scos am spus ca e mai bine sa il salvez dupa cam doua saptamani a inceput o durere groaznica de masea trecea doar la rece tineam apa putin la masea si trecea doar un moment, am fost la alt medic si mia spus ca trebuie sa scoata nervul si sa curete acolo, problema este ca a incercat sa imi amorteasca nervul 2 doctori de cateva ori a bagat injectie acolo la nerv si nici un rezultat am avut niste dureri groaznice o ora si jumatate am stat acolo pe scaun si nimica, intrebarea mea este ce pot sa fac si de ce nu isi face efectul anestezia?
2 comentarii
0
08-10-2017, ora 13:08
Dr. Durbac Marius
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Durbac Marius
Buna ziua

Trebuie sa amorteasca!!!

Daca dintele este in partea de jos este posibil ca anestezicul sa nu fie administrat corect. ( anestezia maselelor in partea de jos este uneori mai dificil de realizat)

Zi buna!
0
09-10-2017, ora 12:51
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Daca nu se instaleaza anestezia se pune un pansament calmant si pacientul este chemat in alta zi.
O alta solutie de tratament este extirparea devitala( se folosesc substante cu efect devitalizant) care nu necesita anestezie.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Anestezia in stomatologie

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK