Nevoie ugenta de ajutor: amortela, agitatie, batai ale inmii, greata, lesin | Forumul Medical ROmedic

Nevoie ugenta de ajutor: amortela, agitatie, batai ale inmii, greata, lesin

30-10-2009
mariusT333
Nu este medic/terapeut
mariusT333
Am 20 de ani si din luna iunie am o problema grava.A inceput cu o amorteala a cefii dupa care o stare de agitatie foarte mare, asa fel incat nu puteam sa stau jos si aveam tendinta sa strang pumni, batai multe ale inimi, in jur de 120-150/min si simteam ca burta imi e umflata incat nu ma poteam atinge deloc si putina stare de greata plus o senzatie ca in urmatoare secunda o sa lesin.Acest lucru s-a repetat de vreo 3-4 ori, dura in jur de 30-40 min iar acum sunt putine zilele in care ma simt bine, de obicei ceafa imi e amortita tot timpul si imi vine si o stare de agitatie, asta in momentele in care nu am starea de mai sus.Toate analizele au iesit bine, la inima toate bune, mi-am facut CT care a iesit bine, recent am fost la alt doctor care mi-a recomandat sa fac un RMN, si am fost programat abia peste 3 saptamani.
Va rog sa ma ajutati sunt intr-o perioada foarte grea
Mai precizez ca de 2 ori mi-a fost rau dupa ce am baut cafea si consumat tigari ulterior renuntand la cele 2 si si la orice fel de excitante
6 comentarii
0
13-11-2009, ora 14:30
madatudor
Nu este medic/terapeut
madatudor
Salut,

SI eu ma simt cam la fel. Aceleasi simptome. Ai reusit sa rezolvi ceva?
0
14-11-2009, ora 13:03
mariusT333
Nu este medic/terapeut
mariusT333
Deocamdata nimic, pe luni imi vine rezultatul de la RMN care se pare sa fie bun.Lasa-mi un id de Ymess daca ai si acolo putem vorbi mai multe
0
10-12-2009, ora 19:59
nexenta
Nu este medic/terapeut
nexenta
Salut. Cum a iesit RMN-ul?
0
10-12-2009, ora 20:02
mariusT333
Nu este medic/terapeut
mariusT333
Bine.Toate au iesit bine si eu ma simt rau...
0
21-04-2010, ora 10:15
omnia
Nu este medic/terapeut
omnia
buna! eu as tinde sa cred ca totul e datorita stresului.si eu am stari de agitatie si anxietate, la fel simt nevoia sa strang pumnii, am impresia ca se produce o implozie. daca nu aveti idei preconcepute consultati un neurolog sau un psihiatru. sanatate tuturor!
0
01-05-2011, ora 08:23
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
nICI NU AVEA CE SA IASA LA rmn LA VARSTA ASTA. Posibil sunteti anemic, lipsa de calciu magneziu, exista analize in acest sens si nu uitati o coprocultura cititi despre parazitozele intestinale, ele pot determina scaderea calcului si magneziului din sange, pot da simptomele encefalitei (ref la rigoare cefei ) pot determina multe, dureri de burta amorteli de maini si picioare dureri de muschi si de oase frisoane febra senzatie de usturime la urinat diaree, dureri de ochi (oculare ), tensiune scazuta sau crescuta, senzatie de confuzie, inapetenta sau mancat cu pofte pe saturate. Vedeti ca sunt metode moderne de depistare a parazitozelor, imunologice. Merrgeti la cauza, cine determina manifestarile pe care le aveti, daca analizele vor determina ca aveti lipsa de calciu sau sunteti anemic, daca luati calciu si fier nu veti rezolva problema, cautati cauza, sper ca m-am facut inteleasa, sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • GreaÈ›a în sarcină
  • De ce apare greaÈ›a în sarcină?
  • Semne că ai putea sa leÈ™ini
  • Cauzele leÈ™inului È™i ce se întâmplă în organismul nostru când leÈ™inăm
  • SenzaÈ›ia de greață după masă - afecÈ›iuni posibile
  • De ce unele persoane leÈ™ină mai uÈ™or decât altele
  • E normal să-È›i simÈ›i inima bătând?
  • AmorÈ›eli È™i furnicături în tot corpul - cauze È™i tratament
  • Sincopele cauzate de tulburările de ritm ar putea fi prevenite
  •