Nevralgie intercostala de 5 luni ? Atacuri de panica ? sau ceva mai grav ? | Forumul Medical ROmedic

Nevralgie intercostala de 5 luni ? Atacuri de panica ? sau ceva mai grav ?

06-02-2017
SuntCalm
Nu este medic/terapeut
SuntCalm
Acum 5 luni am fost diagnosticat cu nevralgie intercostala , am facut mai multe ekg-uri si am fost ascultat la plamani.. totul ok .Nu am avut un tratament anume, cu exceptia unui CalciVid si ceva calmante..Acum de aproximativ 2 luni durerile au revenit..sunt zilnice, de intesitate mica , seara le resimt mai tare..le resimt in tot pieptu, sub forma de arsura si uneori ca un mic carcel. Nu ma deranjeaza la efort, nu am alte simptome dar am o depresie..am momente cand ma gandesc ca urmeaza sa se intample ceva rau.Vreau sa mentionez ca stau destul de mult la calculator in ultima perioada si am un program de somn tulburat, dorm tot timpu tarziu 3-4 dimineata..Nu pot sa imi iau gandul de la durerea asta, pentru ca m-am tot documentat pe net si am vazut tot felu de cazuri. sunt blocat aici, sunt intr-o depresie continua si nu stiu ce sa mai fac ! Am 20 de ani, nu fumez si ultimele analize le-am facut in luna februarie anul trecut si au iesit ok toate. As vrea un raspuns pentru ca as vrea sa stiu spre ce medic sa ma indrept, pentru ca nu mai suport ! Multumesc, o zi buna !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici