Nevralgie intercostala Vs. Reumatism cardiac

28-06-2011
Sabina05
Nu este medic/terapeut
Sabina05
Buna. sunt Sabina si am 17 ani. as avea si eu o intrebare...de vreun an a inceput sa ma doara in zona inimii...o durere aproape insuportabila, si in acelasi timp nu puteam respira bine..am fost la un control dupa cum ziceama la medicul meu de familie si mi-a zis ca am Nevralgie Intercostala si mi-a dat mydocalm si Ketorol...am luat astea timp de 10 zile..imi trecea durerea..la o luna iar incepea...si tot asa..m-am hotarat sa merg la un medic mai priceput..acesta mi-a zis ca am reumatism cardiac/suflu sistolic.. si mi-a dat magne B6 si aspacardin..dar peste 3 zile merg la alt medic in Targu Mures..daca si acesta constata ca am aceeasi boala..as putea calatorii cu avionul?nu ar aparea probleme?eu intr-o luna voi iesi din tara..Va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Junghi intercostal - cauze, diagnostic, tratament
  • Rolul plantelor aromatice și al condimentelor în tratamentul bolilor reumatice
  •