Nisip la rinichi

17-03-2017
Ionut3232
Nu este medic/terapeut
Ionut3232
Buna ziua. De cateva luni am o durere in spate in partea dreapta care coboara pe penis si pe testiculul drept. Am fost la medic...mi.a gasit nisip la rinichi mi.a dat un tratament dar se pare ca nu prea a avut efect. Acum cateva zile am fost iar la medic iar mi.a dat sa fac analize...insa nu am mai putut rezista durerilor si in dimineata aceasta am ajuns la UPU. Iar analize...sange...urina...si din cate am inteles am un rinichi mai mare si nisipul care il aveam nu il elimin cum trebuie sau pe unde trebuie. Asa ca marti va trebui sa ma internez sa imi faca analize mai amanuntite.si un 'tomograf"...Ce credeti ca poate fi?...Va multumesc!
1 comentarii
0
12-06-2017, ora 05:05
mandp
Nu este medic/terapeut
mandp
Buna seara, pentru inceput iti recomand un consult la medicul urolog si medicul nefrolog si o ecografie de abdomen si pelvis, ca aolo se vad si rinichii, sau daca poti un RMN de abdomen si pelvis. Insa nu stiu daca poti sa faci cu substanta de contrast pentru ca poate sa-ti afecteze rinichi. Oricum inainte de a facfe RMN trebuie s afaci analize de sange penru uree si creatinina serica.

Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar pietrele la rinichi?
  •