Nivel scazut Limfocite

22-01-2009
MaricicaTug
Nu este medic/terapeut
MaricicaTug
Buna ziua, am facut analizele recent si am avut cateva probleme la urmatoarele categorii:
NEUTROFILE 83.3%
BAZOFILE 1.4%
LIMFOCITE 13.1%
MONOCITE 1.1%
LIMFOCITE 0.8
VOLUM TROMBOCITAR MEDIU 7.2

Sunt ingrijorata in special de nivelul scazut al LIMFOCITELOR si de nivelul scazu al NEUTROFILELOR. Daca puteti sa imi explicati ce probleme se pot ivi in urma acestor analize.
Va multumesc!
3 comentarii
0
26-04-2009, ora 23:30
Valeriu777
Nu este medic/terapeut
Valeriu777
Buna Maricica, si eu am lifocitele scazute si nu de ieri...de mai multi ani !
Am intrat pe forum datorita intrebarii tale sperind intr-un raspuns.
Tu ai mai primit, sau aflat ceva despre limfocite scazute ??
Din internet sau doctori, nu ar fi o metoda de crestere a limfocitelor.
Pot fi probleme in organism eventual daca se asociaza cu perioade de stres si nivelul de limfocite nu ajunge... poti avea infectii "ciudate".
sper sa am un raspuns de la tine -
0
18-05-2009, ora 20:11
pronto
Nu este medic/terapeut
pronto
Buna ziua,
Sper ca ma adresez unde trebuie, ca as dori neaparat raspunsul unui medic sau al unor persoane care aufost sau este in situatia mea.
Sunt insarcinata in 35 de saptamani si doresc sa stiu daca nivelul scazut de limfocite ar trebui sa determine alte investigatii. Valoarea e 16.72, normalul intre 25-40. Precizez ca analiza secretiei este negativa, la fel urocultura, ceea ce inseamna cdin cate stiu ca in sistemul urinar si ginecologic nu sunt infectii, in schimb ar putea fi la lichidul amniotic din cate am citit sau la dantura (asta banuieste medicul de familie-fara sa ma supuna altor investigatii). Adresa mea de e-mail -, unde rog sa imi trimiteti daca stiti alte detalii sau puteti confirma cele de mai sus. Va multumesc anticipat!
0
18-05-2009, ora 20:28
gaby7
Nu este medic/terapeut
gaby7
Buna tuturor!sper ca cineva sa aiba o idee sau sa ma poata ajuta.ieri m am simtit cam rau, am luat un nurofen si me am revenit.seara mi sa facut rau, am transpirat, am avut temperatura 38.1.la un moment am vazut pe corp pete rosii de la picioare pina la git, dar nu simt mincarimi.astazi am fost foarte moale acelasi simptome, temperatura 38.2.petele au ramas la fel.va multumesc anticipat. -
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: