nod in gat

13-06-2011
ioioiooo
Nu este medic/terapeut
ioioiooo
Decii, totul a inceput cand am fost racita si intr-o seara mi s-a pus un nod in gat si m-am panicat, in noaptea aia nu am dormit deloc si a doua zi am fost la orlist care mi-a zis ca am o inflamatie, mi-a dat niste parasinus (asta dupa ce eu luasem antibiotic pt raceala), niste omez pentru stomac si niste picaturi cu vitamina a pt nas. Eu ma panichez destul de repede asa ca atunci cand am vazut ca nu imi trece m-am dus si la al doilea medic orlist care mi-a dat eurespal pentru inflamatie si bioparox de pus in gat. Intre timp am facut si un control la glanda tiroida si niste analize de sagne, si toate au iesit ffff bune. Am fost si a 3-a para la orlist si mi-a zis ca inflamatia inca nu a trecut, sa nu mananc/beau rece sau fierbinte, acidulat si sa am grija de mine ca inflamatia va trece de la sine. Acum nu simt intotdeauna o jena, dar uneori simt tot ca un nod in gat sau ca si cum as fi mancat niste alune si ramasitele mi-ar fi ramas in gat si-n gura. Este o senzatie ff jenanta si mai ales ma panichez atunci cand ma simt rau. Deja mi-am pierdut speranta ca o sa ma vindec vreodata si am inceput sa fac si niste sedinte la un psiholog sperand ca o sa-mi dea putin curaj si incredere. ma gandesc sa-mi fac o radiografie bariana sa vad daca nu e ceva de la stomac sau am eu o problema in inghitire. Ce parere aveti? Ar trebui sa mai fac si alte investigatii, sau sunt suficiente? (mi-am facut si un exudat care a iesit negativ, deci nu am nici un virus)
1 comentarii
0
14-06-2011, ora 00:04
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Va mai ramane de facut o vizita la psihiatru pentru un tratament al acestor stari de anxietate sau panica cum foarte bine le descrieti. Cu un tratament corect, se rezolva destul de repede.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.