Nod in Gat

08-01-2016
fabinho
Nu este medic/terapeut
fabinho
Buna Seara! Am o senzatie de ceva in gat nu ma doare sau ceva, un fel de arsura cu ceva in gat, v-am spus ca ma mai doare stomacul din cand in cand ! si ma lasat stomacul acum si parca simt ceva in gat care nu doare dar are momente cand parca arde! Si la stomac cand ma ia cu dureri nu mai am nimic in gat! Intr-o sapt merg la un control dar voiam sa stiu ! Alimentatie proasta! Sucuri Acidulate !Tigari(mai rare 1-2 pe zi ) si tot felul de dulciuri! Ce crede-ti ca ar putea fii ? sa fie cumva reflux gastroesofagian?Simt cateodata ca parca se bloceaza ceva in gat care dupa o ora -2 se duce ! Ma puteti ajuta cu un sfat?
5 comentarii
0
08-01-2016, ora 16:20
fabinho
Nu este medic/terapeut
fabinho
Parca simt si ceva la urechea dreapta :) nu ma doare sau ceva absolut deloc dar parca simt un aer asa mai cald dar nush cum sa explic mai precis! Pe internet nu ma mai uit ca daca stau sa citesc 10 minute mi-a stricat toata saptamana.Cateodata ma mai simt obosit si din ce am citit pe net se vede la limba anumite boli iar limba nu o am asa alba si nici multe puncte rosi nu sunt!
0
08-01-2016, ora 16:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa citesti doar ce am scris eu pe forum despre faringite provoca de refluxul gastro-sofagian si alimentaia incorecta
DA se e xclud complet tote sucurile, citricele, mancarea acra cu otet, lamaie..s.m..a
0
10-01-2016, ora 15:48
fabinho
Nu este medic/terapeut
fabinho
Si daca am reflux gastro-esofagian pot vreodata sa imi revin? sau trebuie sa tin acel regim toata viata?
0
10-01-2016, ora 20:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
fiecare organism este individual
intradevar exista persoane care NU consuma niciodata anumite alimente care ii fac rau
se numeste un stil de vata sanatos
asat in cazul cand vrei sa fii sanatos si pretuiesti sanatatea
daca iti place sa mergi pe la medici si sa dai bani pe medicamente
atunci nu tii cont de ce poate organismul tau sa duca si ce nu poate
0
11-02-2016, ora 23:13
fabinho
Nu este medic/terapeut
fabinho
Buna Seara! Domn Doctor am fost la medic la stomac, sa uitat mi-a zis ca am reflux gastro-esofagian si mi-a prescris sa iau urmatoarele pastile Total Cleanse Liver! In fine de atunci arsuri nu mai am sau ceva, dar senzatia de nod in esofag persista, inghit ok nu ma doare nimic de tusit nu tusesc, de tigari incerc sa ma las si fumez 1 tigara pe zi cu perioade cand nu mai fumez deloc.vocea o am groasa de la 18 ani:) acum fac imd 23.Mi-e frica de ceva la gat rau:(( Si ma tot gandesc la situatia asta, in familie nu am avut persoane cu bolii grave dar bunica mea a patit la fel ca mine avea impresia ca tot se sufoca pana intr-un final sa inbolnavit cu nervii:(( si mie frica sa nu patesc la fel sau sa fie ceva rau din punct de vedere medical.Am facut analize de sange, am fost la doctor la stomac, ma duc si la doctorul de familie sa se uite in gat:) ma uit in fiecare zi in oglinda sa caut ganglioni unflati pete pe limba, rani care nu se vindeca in gura, nu am gasit nimic:((.Ma puteti ajuta cu un sfat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •