Nodul cu puroi.. de doua luni

01-11-2008
Ballantines
Nu este medic/terapeut
Ballantines
Acum aproximativ 2 luni de zile am observat prezenta unui nodul dureros la baza penisului.Dupa aproximativ 2 saptamani acesta s-a "mutat" in partea de sus a penisului, iar acum am avut surpriza sa il gasesc in zona superioara a membrului inferior.Am apasat putin mai tare pe acel nodul(aproximativ 4cm lungime si 2cm latime) si am avut surpriza sa descopar ca acesta era de fapt plin cu puroi.Cu niste dureri insuportabile am reusit sa ii reduc dimensiunile la jumatate, "storcandu-l".Momentan am pus albastru de metil. - methyl pentru ca l-am mai folosit si inainte la furunculi si a fost foarte bun.Aveti idee din ce cauza s-a produs acest nodul?Acum 3 luni de zile am facut un ecograf si absolut totul a iesit normal.
3 comentarii
0
01-11-2008, ora 05:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai o stafilococie, o furunculoza cutanata.Fiind o zona cu mult par si probabil avand un organism care transpira mai mult, ai facut o infectie. Pastreaza o igiena stricta a corpului, fa baie mai des si schimba lenjaria intima zilnic.Ia o sticluta de iod de la farmacie si da IN JURUL acestor furuncule daca le-ai spart si pe ele pune unguent de Baneocin. Ia pe gura si antibiotic Duomox un comprimat dimineata si unul seara timp de 10 zile, fara sa consumi alcool cateva zile.
0
02-01-2011, ora 02:28
costy95
Nu este medic/terapeut
costy95
am si eu o prob eu am 15 ani si in urma cu 1 sapt mi a aparut un fel de buba cu puroi pe partea de jos a penisului am incercat sa l storc .. iar dupa ce l am stors ceva alb iesea din acel purio si putin sange vreau sa stiu si eu ce am un diagnostic cv va rog foarte mult ( nu am avut contact sexual niciodata sau cv de genu..)
0
23-03-2011, ora 23:43
kjuyuyh
Nu este medic/terapeut
kjuyuyh
in urma cu 3 zile am observat la baza penisului sub pielita o umflatura destul de mica dar dupa o zi sa umflat si sa facut rosie, incerc sa o strang dar e dureroasa, cred k e plina cu puroi, va rog ajutati-ma cu un sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.