nodul dureros pe labia exterioara

15-08-2010
andreea_nicole
Nu este medic/terapeut
andreea_nicole
Am descorerit un nodul acum cateva zile pe labia exerioara, problema e ca e dureros si si-a modificat forma. Adica a crescut putin de la o zi la alta, dar acum s-a mai retras dar nu de tot. Ce sa fie? am citit ca ar putea fi de la o glanda. Problema e ca a evoluat foarte repede in marime. astept un raspuns. multumesc anticipat
6 comentarii
0
16-08-2010, ora 12:56
andreea_nicole
Nu este medic/terapeut
andreea_nicole
as vrea sa-mi raspunda cineva, sa-mi zica daca s-a mai intalnit cu acest tip de nodul si daca stie ce ar putea fi.
0
08-01-2011, ora 21:21
madame
Nu este medic/terapeut
madame
si eu am cateodata astfel de noduli...sunt sub piele si durerosi la atingere, de obicei se retrag de la sine dar nu stiu ce sunt exact.
0
10-01-2011, ora 09:31
andreea_nicole
Nu este medic/terapeut
andreea_nicole
am fost la ginecolog si am fost dezamagita nu a stiut ce sa-mi spuna... o zis sa asteptam sa vedem cum evolueaza, si daca mai creste sa ma duc inapoi la doctor sa ma taie:(
s-a retras de la sine oricum sunt dezamagita, doctorul ne stiind ce poate fi asa macar ca idee a spus sa ma taie, alta varianta nu avea???
0
10-01-2011, ora 09:31
andreea_nicole
Nu este medic/terapeut
andreea_nicole
am uitat sa spun ca nu ear de la galndda aceea, era mai sus de ea nodulul
0
10-01-2011, ora 13:17
madame
Nu este medic/terapeut
madame
eu nu m.as duce sa ma taie, mai ales daca a disparut de la sine...ti.am zis ka si eu am noduli din astia din cand in cand...probabil medicul era putin incompetent si, cum la noi in tara interventiile chirurgicale se fac ca si cand nu ar insemna nimic, te-a si chemat pt asa ceva..plus ca isi ia si el niste banuti din chirurgie...
0
13-01-2011, ora 11:45
andreea_nicole
Nu este medic/terapeut
andreea_nicole
pai m-am dus la un control ca m-am speriat ca ma si durea cand mergem, si cand statem jos.
doctorul nici macar nu mi-a zis: "stai linistita ca am mai vazut si la alte femei si s-ar putea sa nu fie nimic"
mi-a zis ca in cazul in care mai apare sa ma duc sa ma taie. si m-am speria ca mi frica de injectii da mai de bisturiu :(
inainte de menstruatie mai crestea si dupa se retrage, m-am gandit ca o fi in functie de hormoni modificarea asta...in fine acum s-a retras de tot si nici nu a mai aparut
toata experienta mi-a lasat un gust amar...nici nu-mi mai vine sa ma duc la doctor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.