Nodul in lobul urechii

03-08-2011
lilidrag
Nu este medic/terapeut
lilidrag
Buna ziua,
De ceva timp fiul meu, in varsta de 13 ani, are un nodul dureros la atingere, in interiorul lobului urechii...Sunt ingrijorata deoarece acum cateva luni si-a marit dimensiunea si, la cea mai mica atingere, copilul tipa de durere.
Va rog sa-mi spuneti la ce medic sa merg pt consultatie si daca stiti despre ce ar putea fi vorba.
Multumesc mult
5 comentarii
0
03-08-2011, ora 15:12
lilidrag
Nu este medic/terapeut
lilidrag
Mentinonez ca se simte ca un ganglion, poate fi deplasat cu mana, nu este fixat.
0
03-08-2011, ora 15:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergeti la un medic ORL
0
03-08-2011, ora 15:32
b0gd4n
Nu este medic/terapeut
b0gd4n
Buna ziua ! Am si eu o problema la urechea dreapta... mai demult acuma ceva ani mi se infundase am fost la doctor orl mia facut spalaturi sau nu stiu cum se numesc si tot infundata era dupa un timp sa disfundat acuma de ceva zile iar e infundata si nu prea vrea sa se mai desfunde am fost la farmacie si mia dat apa oxigenata am pus am stat cu ea dar vad ca nu are efect... ce as putea face? sau care ar fi cauza? multumesc
0
03-08-2011, ora 15:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
numia un medic ORL.. care o sa se uite in ureche.. o sa.ti spuna daca este dop.. sau urechea este infundata din cauza nasului infundat
0
03-08-2011, ora 16:16
b0gd4n
Nu este medic/terapeut
b0gd4n
Pai am observat ca si cu o nara respir mai greu e infundata cam 60% este neaparat sa merg la un doctor orl sau este vre-un remediu pt ureche si nas? multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: