Nodul la san

21-08-2010
ioana05
Nu este medic/terapeut
ioana05
Buna seara.. am o problema, dupa spusele d-nei ginecolog care m-a consultat, nu e grava, am fost acum 2 zile in urma la un control ginecologic de rutina deoarece cu 1 an in urma am fost diagnosticata cu ovar polichistic, am avut chisturi mari dar mi-au trecut. Acum se pare ca mai am un chist micut si un nodul la sanul stang, d-na ginecolog a spus ca e din cauza deodorantului, pe moment nu am apucat sa ii pun toate intrebarile pe care mi le pregatisem de acasa si pe care era normal sa i le pun in urma ecografiei, d-na ginecolog mi-a spus sa vin marti la ea din nou, sa imi explice mai multe lucruri.Pana marti as dori sa stiu ce deodorant sa folosesc, ce tip, sau sa nu mai folosesc deloc ? am cautat pe internet dar nu am gasit mare lucru, de asemenea am citit ca bicarbonatul ar fi bun, acum nu mai folosesc nimic, stau in casa si ma spal des, d-na ginecolog mi-a spus ceva legat de asta in timp ce imi facea ecografia insa eu eram preocupata de problema cu nodulul si nu imi venea sa cred ca il am asa ca nu am fost deloc atenta la ce a spus dumneaiei.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul nedureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •