Nodul la testiculul drept

20-01-2018
Florin05
Nu este medic/terapeut
Florin05
Buna seara! Ma numesc Florin si am 17 ani am si eu o problema cu testiculul drept, mai pe scurt am ca un fel de bob de mazare pe el. Cat il palpez ma doare dar nu foarte tare. Vreau sa mai zic ca acum o luna prostul de varmiu m-a lovit cu dosul palmei in testicule cam acum 1 luna, stiti cum sunt baietii cu glumele proaste. E posibil sa raman cu doar 1 testicul ca deja m-a luat durerea de cap. si ma apuca toti dracii...
3 comentarii
0
20-01-2018, ora 18:44
Florin05
Nu este medic/terapeut
Florin05
Mam mai calmat... sa va mai dau niste detalii, umflatura este deasupra testiculului... cum "atarna" el chiar acolo si nu este chiar cat un bob de mazare..eram speriat si am exagerat... este tare, imi provoaca un disconfort si ma doare putin
0
20-01-2018, ora 22:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie sa va examineze un medic Urolog.
0
25-01-2018, ora 11:02
Florin05
Nu este medic/terapeut
Florin05
Am fost la medic marti, la un chirug, si mi-a zis ca am epidimita acuta mi-a da iau Ketanol DUO 150 mg de 2 ori pe zi si Cirpo Quin 500mg tot de 2 ori pe zi. Mi-a mai recomandat sa pun gheata pe scrot si mia zis sa stau acasa pana pe 31... Am si eu o intrebare n-am stiut ca trebuie sa stai in pat toata ziua cu testicule in sus are ceva? eu am mai iesit pe afara si m-am jucat la PC.

Azi fac 2 zile de cand iau tratamentul ce mi l-a recomandat dr, nu mai ma doare asa tare cum ma duree inainte dar inca mai am scrotul rosu..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul testicular
  •