Noduli axilari

09-02-2011
Laury2
Nu este medic/terapeut
Laury2
Buna ziua!De aproximativ 12-13 ani mi-a aparut sub brat un nod care nu doare poate e putin sensibil in timpul ciclului.Am aratat atunci unui care chirurg care mi-a spus ca este un nod de "grasime" si pana nu ma supara sa-i dau pace.Si nu ma supara nici de atunci.Acum un an de zile am avut o sarcina la care am renuntat la 9 saptamani dar atunci cam din saptamana 5-6 am inceput sa-mi "simt" nodulul parca a si crescut in dimensiune.Dar dupa ce am facut avort a revenit la normal cum era inainte.Acum imi doresc sa raman insarcinata si imi este teama ca o sa ma supere iarasi.Ce se poate intampla?Poate sa-mi puna sarcina sau sanatatea in pericol?Va multumesc.
2 comentarii
0
11-02-2011, ora 21:25
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu. Tot ce se poate intampla este sa devina mai suparator in timpul sarcinii. Dupa nastere va regresa.
0
15-02-2011, ora 09:54
danacar
Nu este medic/terapeut
danacar
am un nodul la sub bratul stang, nu ma doare dar este cam cat o maslina si daca il palpez aluneca si pe langa el se mai simt si altii. Am 42 de ani, doi copii. As dori sa-mi spuneti ce analize se pot face si care sa stabileasca exact despre ce este vorba. Am sterilet de 5 ani si am folosit contraceptive aproape 5 ani inainte de acesta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.