noduli la san

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
am 31 de ani si am un copil de 8 ani iar altul de 3 luni.dupa nasterea primului copil am pus sterilet pe4ani si l-am tinut 6 ani dar nu am avut nici-o problema decat faptul ca dupa scoaterea lui nu am avut ciclu 6 luni de zile timp in care nu am avut niciun contact sexual.Acum un an aveam niste dureri groaznice de sani de nu mai suportam nici sutienul si mi-au iesit niste noduli deasupra la amandoi sani si la sub bratul stang, in timpul sarcinii imi curgea o secretie din ei pana in luna a 3 a.Acum alaptez copilul dar nodulii sunt foarte mari cat nucile si foarte tari cand nu suge copilul sau nu golesc sanii, acei noduli sunt vizibili si cu ochiul liber.Am fost la ginecolog si mi-a zis sa ma masez cu fenilbutazona, dar niciun rezultat.Ca sa ma duc la alt medic nu pot din cauza bebelui fiind prea frig afara sa plec cu el in alta localitate.Nu stiu daca sunt cancerigeni sau nu.
3 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
un singur lucru va putem recomanda. consultati medicul ginecolog. incercati la vizita urmatoare sa ii cereti raspuns la toate intrebarile pe care le aveti. cereti o a doua opinie daca rezultatele nu va multumesc.

-
dr. ciprian
0
28-09-2011, ora 05:24
ena@eu
Nu este medic/terapeut
ena@eu
buna ziua..am o problema si va rog daca puteti sa-mi dati cat mai repede un raspuns..am o sora, are 23 de ani si in urma ca un an si un pic i-a fost depistat la gat niste noduli...a umblat mult pana ce a dat de capatul bolii iar medicii i-au spu ca este vb despre lipomi hotghin, daca ma exprim corect ptr ca am vazut mai multe formulari pe net, iar eu fata in fata nu am vazut diagnosticul ce se ghema " ghiandole di hotching" ptr ca ea este in italia si acolo se trateaza.insa problema care e...a facut chimioterapia aia( de i-a cazut parul) timp de un an de zile plus tratamentul aferent, plus ca a mai facut si radioterapie o luna de zile parca, iar la ultimul examen medical medicul i-a zis ca situatia ei nu s-a imbunatatit...a zis si ca renunta la ea si o va transfera la alt medic...adica, dupa un an de tratament si chimioterapie, nu e nimic bun.cica acele lipoame s-au impanzit si prin stomac su ceva de genul acesta...stie cineva ce trebuie facut??daca e normal ca dupa un an de chimioterapie si tratament sa nu se amelioreze cel putin?stie cineva o procedura mai sanatoasa?va rog mult sa ma ajutati cu aceasta problema, un sfat cat de mic...nu vreau sa cred ca acea chimioterapie i-a facut mai rau( am vazut pe net ca poate avea reactii adverse ca leucemia sau altcv)...astept cu nerabdare un medic care se pricepe sa-mi rspunda la asta.multumesc mult:(((((((
0
09-05-2018, ora 21:00
oaniix
Nu este medic/terapeut
oaniix
Buna!
Am 18 ani si dupa incheierea ciclului mestrual durerile la sani au persistat, nu mai sunt umflati dar ma dor in patrea exterioara
Am fost la medicul de familie si mi s a spus ca s ar putea sa fie o lipsa de magneziu dar durerile sunt destul de mari la palpare
Ambii sani ma dor
Mentionez ca nu mi am inceput viata sexuala
Astept un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul nedureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •