Noduli la sani

02-08-2012
Julia15
Nu este medic/terapeut
Julia15
Buna ziua!

De vreo 2 ani simt la sanul drept un nodul destul de mare - cat sanul (il simt), parca ar fi o chestie cartilaginoasa, iar la sanul stang, e una aseMANATOARE, DAR MAI MICA. Mentionez ca nu am sanii mari, am 20 de ani si ma gandesc ca din aceasta cauza nu mi s-au dezvoltat.

In afara de varianta medic, ce imi mai recomandati? E posibil sa fir vorba de noduli? Au acestia vreun rol in dezvoltarea sanului?
11 comentarii
0
02-08-2012, ora 11:32
parvuiordana
Nu este medic/terapeut
parvuiordana
si eu am avut o prietena care acuza asemenea problema.Acum este bine si nu mai are nimic la san.Trebuie tratata cu seriozitate aceasta problema
0
04-08-2012, ora 14:19
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
Te intreb ceva? La ce varsta ti-ai inceput viata sexuala? Iei anticonceptionale?? Iti curge ceva din mamelon cand apesi? Problema e ca daca nu doare nu e chiar ok, de obicei tumorile maligne nici nu dor, alea benigne da, insa mergi la un chirurg sa te vada, problema ta e serioasa.Nu te pot ajuta cu nimica pe forum decat ti-am spus cam cum sta treaba si poti sa-mi raspunzi la ce te intreb.Ai grija de tine ;-)
0
04-08-2012, ora 17:33
Julia15
Nu este medic/terapeut
Julia15
sa vedem...nu iau anticonceptionala, nu curge nimic de nicaieri, doar se simte :).
0
04-08-2012, ora 17:46
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
Am inteles, mergi la un chirurg iti va face un set de analize:mamografie, scintigrafie cu substanta de contrast, poate si RMN, un set de analize sanguine, niste hormoni, etc.Iar in functie de rezultat va decide daca e de operat sau va regresa numai cu tratament.Insanatosire grabnica :-)
0
04-08-2012, ora 22:01
Julia15
Nu este medic/terapeut
Julia15
Ole...daca eram dispusa sa vizitez un medic, o faceam pana acum, avand in vedere ca provin dintr-o familie pe jumatate medici.

Ce are a face viata sexuala cu asta?
0
04-08-2012, ora 22:14
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
Mai bine intreaba-i pe ai tai ca sunt medici poate stiu si raspunsul la problema ta nu?? totusi esti copilul lor, nu te-au vazut?? mama nu ti-a vazut sanii?? nu pot sa cred, deci nu mai spune problema pe forum, totusi faci cum vrei, doar mami si tati sutn medici si te ajuta.legat de viata sexuala, discuta cu dumnealor mai bine, sunt mai experimentati decat noi, ca si medici.mult noroc ;-)
0
05-08-2012, ora 19:45
Julia15
Nu este medic/terapeut
Julia15
:))
Niet! :P

O fi ei ce sunt, dar intrebarea mea ramane valabila.

Doar am intrebat, in ideea ca voi afla si alte pareri.

:)) mama sa-mi vada sanii? sa fim seriosi!! Fiecare cu ce are.
0
05-08-2012, ora 21:48
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
bine domnisoara faci cum vrei, eu doar mi-am exprimat parerea :-)
0
06-08-2012, ora 09:25
Julia15
Nu este medic/terapeut
Julia15
Bine, stimabile domn!

Multumim pt amabilitate.
0
06-08-2012, ora 13:49
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
cu placere domnisoara :-)...rau cand tinerii, ca si eu sunt tanar, nu discuta cu parintii diverse probleme si aspecte ale vietii acestora.
0
06-08-2012, ora 23:22
Julia15
Nu este medic/terapeut
Julia15
Uneori nu e rau...cand i-ai incarcat prea mult cu problemele tale, preferi sa le oferi cateva secunde de respiro!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • Înțelegerea afecțiunilor legate de sâni - cele mai frecvente situații și semnele de alarmă
  • Noduli la sân - cât sunt de periculoși și la ce să te aștepți
  •