nodulii la sin

31-03-2013
aurora barbu
Nu este medic/terapeut
aurora barbu
buna seara sint foarte speriata de vre 2 sapt am obs ca la sinul drept am in partea sup si inspre axila ceva., adica ceva mai tare nu se obs foarte tare la pipait numai cind stau pe spate si da la mamelon parca am asa ca o gaura si se simte ceva tare..sint disperata am programare in 11 aprilie dar nu stiu ce sa fac
..mi-e frica sa nu fie cancer
nu se simte nod
si nu e ceva ce se misca, am 30 de ani varog multtttttt daca cineva ma poate ajuta pina ma duc la ecografie
mi-e ffffff frica sa nu fie Rau.
am citit undeva ca cind e ceva asa tare si nu e nod, e ca o bucata de ceva.e cancer...va rog daca cineva o trecut prin asa ceva sa-mi spuna va multumesc.
5 comentarii
0
31-03-2013, ora 01:34
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Buna seara, te rog sa ramai calma, nu te alarma/panica fara sens. Sunt 1 milion de motive pentru care poti avea un nodul la san, poate fi hormonal, mie imi apar inainte de menstruatie. Oricare va fi rezultatul, ca sa iesi triumfatoare din asta, trebuie sa ramai calma si sa gandesti pozitiv. Frica o sa-ti inrautateasca starea, trebuie sa fi o luptatoare nu o fricoasa. Asta e prima regula spre o rezolvare benefica. Gandeste pozitiv si nu pune raul in fata.
0
31-03-2013, ora 11:17
aurora barbu
Nu este medic/terapeut
aurora barbu
multumesc mult pt incurajare din suflet, da sin foarte speriata si ma gindesc la ce e mai rau...dar sper sa fie bine si sa nu fie nimic grav.Doamne ajuta la toata lumea!!
0
31-03-2013, ora 13:17
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
calmeaza-te ! unde ai programare pe 11 aprilie ? mi-e greu sa cred ca nu ai acces la medicul de familie in acest interval. sau nu poti tu sa ajungi pana pe data de 11 ?
0
31-03-2013, ora 18:36
aurora barbu
Nu este medic/terapeut
aurora barbu
buna ziua am programare la o radiografie, unde am trimitere de la medicul de familie,.
0
01-04-2013, ora 21:25
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
foarte bine !

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul nedureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •