Non hodghins...ajutor

09-11-2012
Ella2011
Nu este medic/terapeut
Ella2011
Buna, ma numesc Ella, am mai postat si anul trecut, revin acum f speriata !! Am facut 6 sedinte de R-chop, dupa un pet scan, tumoarea scazuse, 20 radiatii, alt pet scan tumoarea creste.am inceput alta chimiotherapy R-dhab, 2 sedinte fara rezultat!! Acum doctorii au zis k incerca sa gaseasca alt tratament daca nu voi muri in cateva luni! Se gandesc sa fac un treatment numit mini-beam si dupa transplant de celule steam! Ce sanse am!???
4 comentarii
0
09-11-2012, ora 18:56
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
da, acesta este tratamentul standard in cazul unui limfom hodgkin care recidiveaza dupa tratament: transplant de maduva osoasa. sansele sunt destul de bune, cu sperante reale de vindecare, cu acest tratament. din pacate nu am vazut prea multi hematologi pe acest forum iar eu personal nu ma ocup cu hematologia... ar trebui deci sa intrebi aceste lucruri pe medicul tau hematolog. cine si unde iti conduce tratamentul ?
0
09-11-2012, ora 19:39
Ella2011
Nu este medic/terapeut
Ella2011
Sant in londra!dar tumoarea mea nu a vrut sa dea inapoi la cele 2 tratamente R-chop/r-dhab!!! O sa asi faca efectul mini beam??? Sa pot ajunge la transplant??? Ei au zis k incearca tratamentul Asta ca ultim remediu, daca nu. Voi muri in cateva luni!!
0
09-11-2012, ora 19:43
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
nu vei muri in cateva luni. vei face tratamentul si transplatul si vei raspunde foarte bine, vei face o remisie completa si va fi ok. britanicii au probabil unele dintre cele mai bune standarde si mijloace de tratament, sunt varful de lance planetar. ai putina incredere si totul va fi bine !
0
09-11-2012, ora 20:22
Ella2011
Nu este medic/terapeut
Ella2011
Multumesc pt incurajare... As vrea sa fiu asa de optimista dar nu Mai pot dupa ce mi-au zis k daca asta nu merge voi muri !! Sant atat de speriata!dar daca mini beam nu merge, ce as Mai putea face? ??

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: