nu a ejculat in mine.pot ramane insarcinata?

21-12-2007
io456
Nu este medic/terapeut
io456
hey..am o intrebare.:( am facuto cu prietenul meu dar nu a ejaculat in mine mia spus..ca nu sia dat drumul.oare pot ramane?? nu cred ca mar minti spunandc a nu a ejaculat si el sa fi ejeculat..ajutatima sunt speriata.:((...mie imi este tare frica..:(
13 comentarii
0
21-12-2007, ora 00:00
modelbull
Nu este medic/terapeut
modelbull
daca o baga iar fara sa se spele sau sa faca pipi poti ramane insarcinata, ai grija la al doilea numar jejeje
0
22-12-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Actul sexual intrerupt asigură in medie o protecţie doar de 80 %, ceea ce e departe de a putea vorbi de siguranţă.
Poate că ar fi bine să mergeţi la consiliere de planning familial.
0
16-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Riscul de a ramane insarcinata in timpul unui act sexual neprotejat este maxim. O picatura de sperma e suficienta. si asta se poate intampla si inainte de ejacularea completa. Mwesajele pe net nu-si mai au rostul. daca aia temeri, de 2 ori pe luna poti folosi "pilula de dupa". Se gaseste in farmacii (Postinor) si este eficienta chiar daca o iei la cateva ore dupa actul sexual ( nu mai mult de 12 ore- scade eficienta treptat). Nu va mai jucati cu focul daca nu va doriti un copil. Mai bine pazeste-te singura decat sa astepti sa te pazeasca el. daca ramai insarcinata.cine suporta consecintele?????
0
15-11-2010, ora 15:52
Your Future
Nu este medic/terapeut
Your Future
Buna. Am si eu o problema si va rog sa ma ajutati. Am 17 ani si am avut primul contact sexual cu prietenul meu. Am facut sex neprotejat, dar el nu "si a dat drumu in mine" si imi spune sa stau linistita. Menstruatia mi a venit normal in luna aceea, dar urmatoarea luna mi a venit chiar de 2 ori. Exista riscul de a fi insarcinata? va rog frumos sa ma ajutati...
0
22-11-2010, ora 15:00
special
Nu este medic/terapeut
special
stai linistita io456, nu se intampla nimic, dar ai si tu grija
0
23-11-2010, ora 17:25
Sandel Sauleanu
Nu este medic/terapeut
Sandel Sauleanu
Prezervativul !
0
01-04-2011, ora 16:18
beatrice 21
Nu este medic/terapeut
beatrice 21
poti ramane insarcinata daca nu nu se spala dupa primul nr?
0
01-04-2011, ora 16:19
beatrice 21
Nu este medic/terapeut
beatrice 21
cat este de periculos?
0
14-04-2015, ora 12:49
alin138
Nu este medic/terapeut
alin138
am facut cu prietenul meu sex neprotejati acum o saptamana... nu si-a dat druml in mine pentru ca el scoate mereu chiar inainte sa-i vina si nu am avut probleme, dupa aceea si-a pus prezervativul si am continuat dar asta dupa ce s-a spalat, apoi am continuat, si-a dat drumul in prezervativ dar scotand inainte din mine.. a indepartat prezervativul s-a spalat, am stat un pic si apoi din nou fara protectie, risc sa raman insarcinata??
luna trecuta trebuia sa-mi vina in 7 si a venit in 11, luna asta tot in 11 si deja a intarziat 3 zile e deja 14? risc sa raman?? va rog ajutati-ma... nu vreau sa am probleme, in 10 luni asa am facut mereu si nu s-a intamplat nimic pana acum.. sunt speriata.
0
15-04-2015, ora 21:54
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
un simplu test de sarcina te poate scuti de prea multe griji si nici nu costa mult...sansele sunt mici de a ramane insarcinata in acest mod dar nu sunt excluse
0
21-01-2018, ora 18:40
Andreiutz13
Nu este medic/terapeut
Andreiutz13
buna, acum o saptamana am facut o cu prietenul meu, neprotejat, a scos o inainte sa si de a drumu, si nu mi a venit ciclul, luna trecuta mi a venit pe 20 si m a tinut putin, luna asta deja a intarziat cateva zile, e posibil o sa raman insarcinata ?
0
05-12-2018, ora 06:43
Florina1987
Nu este medic/terapeut
Florina1987
Buna. Am facut sex neprotejat la inceput cu iubitul meu dupa si.a pus prezervativul. Este posibil sa fii ramas insarcinata ptk menstruatia mi.a intarziat o zi deja mie care imi venea regulat la 28 de zile. Nu stiu ce sa mai cred.
0
04-06-2020, ora 15:05
Alexandru45
Nu este medic/terapeut
Alexandru45
Bună! Am făcut dragoste cu iubitul meu înainte de ciclu eu nu am un ciclu regulat, la început ne-am protejat dar după ceva timp am făcut-o fara prezervativ cam 10 minute nu si-a dat drumul in mine. După 45-50 de minute am luat pastila de doua zi e posibil sa fiu însărcinata va rog sa îmi răspundeți urgent îmi este foarte frica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •