nu am avut orgasm

30-12-2006
paeonia4u
Nu este medic/terapeut
paeonia4u
As dori sa inteleg de ce nu reusesc sa am placerea de a face sex.Nu am avut nicodata orgasm cu nici unul dintre parteneri.Prietenul meu imi spune ca sunt frigida, nu intelege cum de la 25 de ani nu imi place sa fac sex.
In mintea mea sexul este actul de reproducere si atat. Stiu ca gresesc pt ca tuturor in jurul meu le place sexul. As vrea sa inteleg de ce totul pentru mine e diferit, pt ca mi-as dori sa-mi pot face prietenul fericit.
1 comentarii
0
02-01-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Sunt necesare cateva analize hormonale ( LH, FSH, ESTRADIOL, PROGESTERON, PROLACTINA si TESTOSTERON) Este recomandat ca recoltarea pentru aceste analize sa se faca in ziua 21 a ciclului menstrual, asta in conditiile in care menstra vine la 25- 30 zile.Daca daca ciclul menstrual este neregulat atunci trebuie sa va sfatuiti cu medicul.Sunt anumiti hormoni a caror deficienta sau exces pot determina anorgasmia. Cauzele anorgasmiei pot fi multiple: hormonale, organice, metabolice, anatomice, psihoemotionale, educationale, religioase, masturbarea de la varste fragede. O consultatie serioasa cred ca v-ar putea ajuta mai mult. Cu stima Dr Soare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: