Nu am ciclu regulat, mi-a intarziat.. sunt ingrijorata!

15-04-2013
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
mi-a intarziat ciclu.ultima data mi-a venit pe 14 febr si nu am ciclu regulat.am avut contact sexual neprotejat ultima data pe 17 martie.in luna martie nu am avut ciclu.am facut test de sarcina pe 24, 31 martie si p 5 aprilie de la diferite firme si au iesit negative.imi este frica sa merg la ginecolog.ca nu vreau sa fi ramas insarcinata.de pe 31 martie pana pe 12 apr am avut niste sangerari doar cand urinam si cand ma stergeam, erau de culoare normala.si in acelasi timp mai iau niste medicamente de slabit xls.ce poate sa am ????imi este frica
6 comentarii
0
15-04-2013, ora 14:48
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
va rog frumos dati niste pareri, sunt fff ingrijorata
0
15-04-2013, ora 22:59
floryy23
Nu este medic/terapeut
floryy23
buna...prin cv de genu trec si eu...mentionez ca am luat antibebe 1 an..am fct pauza acum 2 luni.prima luna, adica in martie mi au venit probl, dar luna aceasta, aprili am. intarziere de 6 zile...mi au venit probk pe 7 martie pe 12 s.au terminat...dipa calc mele ar fi trb pe 9 aprilie sa.mi vina...mentionez ca am folosit in timpul asta metoda coitului intrerupt!!! astazi 15 aprilie..am fct test..dar negativ, in schimb am nise stari aiurea.greturi, ametesc, transpiratie abundenta, stari de nervozitate, !!! oare sa fie o autosugestie? sau pot fi insarcinata?? am fct prea devreme testul?? ast rasp...va rog
0
15-04-2013, ora 23:01
floryy23
Nu este medic/terapeut
floryy23
cu siguranta la tn nu e vb de o sarcina!!! ci de o intarziere...mai ales daca ai o menstruatie neregulata!!
0
15-04-2013, ora 23:04
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
maine merg sa imi mai iau un test dupa ce ies de la lucru si sa vad miercuri dimineata ce iese la test.stau in stresss
0
16-04-2013, ora 21:04
doar_eu15
Nu este medic/terapeut
doar_eu15
buna seara tuturor. Am si eu o problema. pe 27-28 martie am avut contact sexual neprotejat dar dupa 2-3 sec am mers la baie. mentionez k in luna respectiva nu am avut ciclu menstrual. Si in urma cu doua sapt mi-am facut un test de sarcina si mi-a iesit cu doua linii. si pe data de 8 aprilie mi-a venit ciclu normal. dupa ce am terminat cu ciclu mi-am facut un test si mi-a iesit negativ. se poate sa mi se explice si mie ce sa intamplat? am auzit k ar fi vorba de o dereglare la ciclu. dar nu am avut niciodata intarziere o luna la ciclu. astept raspuns. multumesc. :D
0
17-04-2013, ora 11:22
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
mi-am facut azi din nou un test si mi-a iesit negativ..oare sa nu fie bune testele astea am facut pana acum 5 si toate au iesit negative
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •