Nu am orgasm

05-10-2011
stefanescuanca
Nu este medic/terapeut
stefanescuanca
mi-am inceput viata sexuala acum 2 ani nu reusesc sa am orgasm.ce m-ati sfatui?
8 comentarii
0
05-10-2011, ora 17:56
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
ai incerkt si masturbarea?
0
05-10-2011, ora 18:06
stefanescuanca
Nu este medic/terapeut
stefanescuanca
da si a functionat
0
05-10-2011, ora 18:09
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
inseamna k baiatul este de vina! nu stie cum sa procedeze k sa te satisfaca pe deplin. discuta cu el, despre cum ai vrea sa o faceti.
0
05-10-2011, ora 18:20
stefanescuanca
Nu este medic/terapeut
stefanescuanca
am incercat multe pozitii dar niciuna nu a dat roade nuj ce sa mai fac ma simt si foarte prost
0
05-10-2011, ora 19:33
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
nu cred k este vorba doar de pozitii, ci kt de atrasa esti de persoana respectiva si felul in care o face ;)
0
06-10-2011, ora 22:57
monza
Nu este medic/terapeut
monza
Trebuie sa aveti si voi un preludiu de vreo 2 ore ca sa ajungi.
0
11-10-2011, ora 11:59
Psiholog Popa Anca
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Popa Anca
Nu trebuie sa fie nimeni "de vina". O femeie care isi cunoaste propriul corp stie ce sa-i ceara partenerului pentru a o face sa aiba orgasm. Partenerul nu are cum sa stie ce iti place, ce te excita, cum iti place sa fii atinsa si care pozitii te fac sa ai orgasm. Fiecare femeie este diferita.
Dar spuneai ca te-ai masturbat si atunci ai avut orgasm. Poate esti genul de femeie care are orgasm clitoridian mai usor decat orgasm vaginal, si atunci, in timpului actului sexual, va trebui sa fii stimulata clitoridian. Unele femei au nevoie de un preludiu mai lung pentru a se putea relexa si excita si mod corespunzator.
0
04-01-2012, ora 17:49
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Lol, dupa un preludiu de 2 ore mi-as pierde tot cheful.

E posibil sa nu ai orgasm cu un barbat, dar cu altul sa ai! Depinde si de partener si de cum va potriviti, sau mai e posibil sa incepi sa ai orgasm (vaginal) cu un partener, in timpul actului sexual, dupa o perioada, care poate fi chiar de ordinul anilor, o data in inaintarea in varsta. Dar ultima varianta nu e obligatorie. Anumite pozitii te pot ajuta in acest sens, de exemplu cu tine deasupra, tu putand controla mai bine miscarile si ritmul.

Parerea mea personala este ca, daca iti iubesti partenerul, un act sexual poate fi satisfacator pentru femeie chiar daca aceasta nu are orgasm. Este adevarat ca, dupa un timp, devine frustrant. Il poti invata intr-adevar sa te stimuleze clitoridian, daca iti doresti neaparat orgasm.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  • Tipuri de orgasme
  •