nu am orgasm

26-11-2011
yagmur.licurici
Nu este medic/terapeut
yagmur.licurici
Am ovare polichistice si i au tratament pentru asta (Jasmine),. Mi se intampla foarte des sa am infectii vaginale (de 2 zile simt usturime in vagin si i au ovule (Macmiror). Insa marea mea problema este ca nu am orgasm.Nu am avut orgasm niciodata cu un partener, iar de 2 saptamnai in timpul alctului sexula simt o duere si am observat ca vaginul nu se mai lubrifiaza. Ce as putea face in cazul asta?
2 comentarii
0
26-11-2011, ora 13:15
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Ai o infectie vaginala si nu ar trebui sa ai contact sexual pe durata tratamentului.
Partenerul ar trebui si el sa faca tratament, altfel te reinfectezi de la el.
Cred ca ai si o candidoza
Cand incepi tratamentul sa speli lenjeria, prosoapele si tot ce vine in contact cu zona intima (chilotii, pantalonii), la peste 70 de grade, iar dupa 3-5 zile poti chiar sa iei chilotei noi, ca sa previi reinfectarea.
Ciuperca intra in tesatura si nu scapi de ea decat daca fierbi sau calci bine chilotii zilnic in timpul tratamentului, in primele 5 zile.
Pantalonii si fustele trebuie calcate cu abur, daca nu se pot spala la peste 70 de grade.
Sa nu faci baie in cada, deoarece nu ai cum sa o dezinfectezi bine si iti face rau si la ovare sa stai atat in apa calda. Poti face infectii si la ovare. Fa-ti doar dus!
Vezi de unde te infectezi, pe ce wc te asezi. Dezinfecteaza mereu colacul de wc cu spirt, precum si in interior, cu solutii pentru wc.
Si partenerul trebuie sa faca tratament si el trebuie sa-si spele rufele la peste 70 de grade si sa faca tratament, altfel tu te tratezi degeaba si te reinfectezi.
Dupa cateva zile, apar simptomele din nou.
Anticonceptionale pot determina scaderea libidoului.
Citeste pe net - efectele anticonceptionalelor asupra vietii sexuale
0
26-11-2011, ora 18:50
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
V-am răspuns prin mesageria privată. O puteţi deschide dând clic în colţul din dreapta sus, unde scrie "modificaţi profilul dv".
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  • Tipuri de orgasme
  •