nu am orgasm.. ce sa fac?

15-05-2009
Aurass
Nu este medic/terapeut
Aurass
Sint de aproape de 4 ani casatorita, dar am avut doar de 2 ori orgasm.
4 comentarii
0
16-05-2009, ora 12:27
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
daca simtiti ca nu puteti primi placera dorita in timpl actului sexual inseamna ca exista problema ori in partenerul dumneavoastra(ma iertati ca zic asta), ori ceva afectiuni psihologice din partea dumneavoastra traite mai demult..care pin acum va urmaresc si pe care poate nici nu vi le mai amintiti.nu luati vina nicioata pe dumneavoastra in asa caz, pentru ca de obicei e problema in partener.si am o intrebare la dumneavoastra, inainte de sotul vostru ati avut vreun alt partener sexual(ma iertati de intrebre) ?? si daca da, la fel fara orgasm a fost actul sexual?? (ma iertati inca odataca ca am zis toate direct) si astept raspuns la intrebarile mele..
0
17-05-2009, ora 13:31
Aurass
Nu este medic/terapeut
Aurass
Buna ziua inca odata. Nu ma simt jignita absolut deloc de intreb[rile dvs, din contra imi pare bine ca sinte-ti sincer.Nu am avut niciodata relatii cu altcineva decit doar cu sotul meu.
As vrea sa va intreb daca lipsa orgasmului poate oarecum fi legata de relatia de prietenie care este intre noi. Nu pot vorbi deschis cu el multe lucruri, simt distanta intre noi.
Sotului meu i-au placut mult prietenii, am petrecut putin timp impreuna plus ca mai am si probleme (nu sint foarte grave) cu sistemul nervos vegetativ.
0
17-05-2009, ora 13:32
Aurass
Nu este medic/terapeut
Aurass
Multumesc mult pentru raspuns.
0
17-05-2009, ora 14:48
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
Eu nu am prea multi ani..dar nu cred ca ceea ce zic este gresit..ma iertati ca zic asta, dar nu ati incercat sa schimbati partenerul sexual??daca nu, atunci nu v-ar incurca sa o faceti!
viata sexuala are mare importanta, deoarec fara viata normala la femei incep cu timpul a aparea probleme din punc de vedere ginecologic.da stiu ca am abia 18 ani si nu am invatat multe, dar in viata mea am avut de tot 2 parteneri sexuali..si am reusit sa ad difrenta.cu primul partener al meu era exact asa cum imi excplicati dumneavoastra situatia, nu erau practic deloc sentimente intre noi, nu era intelegere reciproca, nu puteam sa-i zic niciodata ce si cum se intimpla in sufletul meu, in timpul relatiilor intretinute cu el la fel nu simteam nici o placere, ba chiar aveam dureri groaznice, dupa care ma chinuiam cam vreo 2 zile dupa asta.nu simseam nimic, o faceam doar de dragul relatii noastre care dura deja un an si 2 luni.atunci mi-am zis ca nu mai are rost sa continui sa ma mai intilnesc cu el, sa intretin relatii care intr-un cuvint erau cu sila.el era cu 4 ani mai mare ca mine, ambii eram virgini cind am inceput totul, dar era groaznic..
cu timpul am cunoscut un baiat cu un an mai mic ca mine, credeam ca asta e virgin si ca nu vom ajunge niciodata la relatii intime(ma temeam sa incerc din nou), in primul rind stiam ce era sa simta el stiind ca eu nu mai sunt virgina si el e virgin.am inceput prin a vorbi despre chestii de astea, am inceput sa-i explic unele lucruri, am aflat ca si el nu era virgin.imi era teama sa ajungem la relatii sexuale cu el, imi era frica de dureri, pentru mine viata sexuala pin atunci era o problema, si nu aveam nici o placere in a intretine relatii sexuale cu cineva.
insa mam inselat mult, partenerul meu sexual era unul de vis, faptul ca nu simteam nici un pic de durere ma ingrijorat de fapt, insa continuam sa nu am orgasm.apoi miam dat seama ca probabil era pentru ca continuam sa ma tem de asta, ba chiar am inceput sa cred ca sunt frigida.
am inceput sa nu ma gindesc la nimic in timpul actului sexual, am incercat sa ma las dusa de valurile placerii, si in bun final am putut simti placerea adevarata.
v-am povestit cazul vietii mele, si nu doar eu unica am trecut prin asta.asa ca sfatul meu e ca sa incercati pur si simplu sa schimbati partenerul sexual, nu va dau sfat sa il inselati pe sotul dumneavoastra..dar pur si simplu fiind si eu o femeie, inteleg ce simtiti si stiu bine ca daca nu este viata sexuala normala intre parteneri, nu va fi nici intelegere reciproca, nici nimic..
dumneaoastra totusi va faceti alegerea, una ce va zic e sa nu credeti deodata ca e problema in dumneavoastra, si sa nu incepeti a baga in voi diferite medicamente si sa umblati la medici de tot felu, v-am zis eu ce sa incrcati sa faceti..dumneavoastra deja decideti ce e mai bine pentru voi..multa bafta si numai bine!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: