Nu ma depisteaza

19-11-2009
eu2008
Nu este medic/terapeut
eu2008
De 1 an si jumatate am amorteli la maini si picioare, ies des la toaleta 4-5 scaune pe zi de 1 an si o greata permanenta.am facut colonoscopie, psihoterapie, tratament pentru depresie, la biserica impotriva farmecelor, tratament de colon, si nu au nici un efect.Din cauza asta nu pot sa muncesc.S-a confruntat cineva cu asa ceva? As dori un sfat.
9 comentarii
0
19-11-2009, ora 19:32
gerda
Nu este medic/terapeut
gerda
Amortelile acelea sint permanente ?
N-ai putere in maini ?
0
19-11-2009, ora 19:34
eu2008
Nu este medic/terapeut
eu2008
da. am putere in maini.
0
19-11-2009, ora 19:46
gerda
Nu este medic/terapeut
gerda
Cred ca ai sindromul intestinului iritabil, care apare intr-un procent de 15-20 % la femei.
Ceea ce vrea sa stii, este ca majoritatea oamenilor cu acest sindrom, isi intrerup sau cel putin raresc, activitatile.
Deci, nu esti singura.
0
19-11-2009, ora 19:51
eu2008
Nu este medic/terapeut
eu2008
colonul da amorteli in maini si picioare?, te-ai confruntat cu asa ceva? ti-am zis ca in prezent fac tratamen la colon sunt cam la finalul tratamentului, sper sa-mi treaca
0
16-12-2009, ora 14:29
eu2008
Nu este medic/terapeut
eu2008
as dori si alte sfaturi !
0
27-12-2009, ora 13:28
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Eu as adauga la cele pe care le iei:
1. Argila - ca adsorbant de toxine
2. Branca ursului - ca relaxant/vasodilatator al vaselor sanguine, ca sa permita intrarea remediilor aduse de sange, si iesirea toxinelor
3. Antiparazitar - doza maxima din orice antipar., apoi din alt antipar.
4. Antioxidanti - Drojin si Extract de Ceai verde - ff. eficace, le-am probat

Acesta reprezinta un trat. general, sistemic, de indepartare a toxinelor si de favorizare a circulatiei sanguine puratatoare de remedii.
Poti consuma dimineata pe stom. gol suc la storcator din varza, sau morcov - sunt alcaline (bazice), antioxidante si. vii. Exact ce asteapta organismul sa ii dam.
0
09-02-2010, ora 19:13
eu2008
Nu este medic/terapeut
eu2008
as dori si alte sfaturi
0
09-02-2010, ora 19:24
andreeasinea
Nu este medic/terapeut
andreeasinea
Buna seara, ma numesc Andreea si am 15 ani si de 2 ani ma confrunt cu o problema dificila la ambii ochi.Mai exact primul diagnostic care mi-a fost dat a fost dezlipire de retina, operata de 3 ori la ochiul stang si in iunie 2009 in urma unei uveite a condus la dezlipire de retina si la ochiul drept, operat in iulie si reoperat in feb 2010, toate operatiile au fost facute la Bucuresti.Cauzele uveitei nu au fost descoperite.Cum putem descoperii cauzele uveitei si cum o putem trata.ASTEPTAM RASPUNS CAT MAI URGENT POSIBIL.
VA MULTUMIM
0
18-03-2010, ora 11:37
eu2008
Nu este medic/terapeut
eu2008
S-a confruntat cineva cu asa ceva, adica sa fie greu de depistat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •