nu ma mai iubeste, un sfat va rog

02-04-2011
AaNi
Nu este medic/terapeut
AaNi
Buna ziua!!!
Am o relatia de 9 luni si ceva, parintii mei la inceput nu au fost de acord cu relatia noastra, mai ales tata, la numai cateva luni am plecat cu el in alta tara, fara stirea parintilor mei, insa i-am sunat knd am ajuns acolo, dupa gestul pe care l-am facut parintii mei au fost de acord cu relatia noastra, si'au dat seama k il iubesc, am stat plecati vreo 5 luni dupa care am venit in romania, eu cu parintii iubitului meu nu ma intelegeam prea bine si nu'i dadeau voie lui sa ma primeasca sa dorm la el acasa, si nici pe el la mine, si acu dormim fiecrae la casa lui, desi are 24 de ani, dar el face cum zic ei, mama lui a zis k nu'i da niciun ban dk mai sta cu mine, sau daca ma duce acasa la el, insa el a continuat sa mai stea cu mine, dra ma mintea in fiecare zi, vb cu fete, se intalnea cu ele, si knd il intrebam el nega totul desi ii ziceam tot ce face el tot ma mintea..pe zi ce trece relatia noastra merge tot mai prost, imi ascunde mai multe lucruri, spune la alte fete k nu avem nimik noi doi, desi ne intalnim si facem dragoste, majoritatea timpului il petrece cu prietenii lui, cu mine nu sta decat daca faceam dragoste sau mai bine ii zic sex, k dragoste nu mai e..eu l-am iertat de o gramada de ori, i-am demonstrat k il iubesc si el tot asa se poarta cu mine, imi zice k ma iubeste si k o sa stea cu mine mai mult dar nu face nimik din ceea ce zice..va rog sa imi dati un sfat, am nevoie de asta k sa stiu ce sa fac, as vrea sa ma despart de el, dar il iubesc, si o data a dat in mine si tot am continuat sa fiu cu el, stie foarte bine k il iubesc si k fac ce zice el, de aia se poarta asa cu mine..merita sa mai stau cu el?cum sa'i zic k nu are rost?va roog ajutati'ma cu un sfat
3 comentarii
0
02-04-2011, ora 12:49
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
O binecunoscuta lege a lui Murphy spune că "dacă ceva începe bine, probabil că se vba termina prost. Dacă, în schimb, începe prost, probabil că se va termina şi mai prost". Problema prietenului dv nu este că nu vă iubeşte, ci că minte şi este uşuratec. În acest caz, ar fi mai rău să vă iubească decât să nu vă iubească. Deci, cu cât veţi întrerupe relaţia mai repede, cu atât mai bine.
0
02-04-2011, ora 16:20
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
Un sfat e foarte greu de dat in aceasta privinta, din punctul meu de vedere, el se foloseste de tine pentru a obtine avantaje sexuale, din cate spui, acum depinde si de cum vezi tu lucrurile, daca accepti un astfel de tratament si te deranjeaza poate ca ar fi mai bine sa rupi relatia, insa, intrebarea mea este de ce accepti aceasta situatie?, iti e frica de abandon sau consideri ca nu vei mai avea o relatie mai buna sau ca nu poti iubi pe altcineva? acum depinde si ce intelegi tu prin iubire. Sfatul meu e sa cauti o noua relatie mai ales daca avem in vedere ca te-a lovit ceea ce inseamna ca este un tip violent sau daca nu te desparti de el, macar sa te indepartezi usor usor de influenta sa negativa asupra ta
0
02-04-2011, ora 16:21
AaNi
Nu este medic/terapeut
AaNi
va multumesc pentru sfat..asa voi face
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul