Nu ma mai pot controla

17-11-2009
Viziru Corina
Nu este medic/terapeut
Viziru Corina
Ma confrunt si eu cu o problema care incepe sa ma ingrijoreze si poate ma ajuta cineva cu un sfat.
Nu am avut pana acum nici o problema de genul asta.Stau de vorba cu oamenii in fiecare zi si nu am emotii dar ce se intapla de ceva timp. In sedinte, intalniri cand lumea ma priveste ma apuca niste emotii de pur si simplu paralizez. Daca ma pui sa vb ma balbai de nu se intelege nimic, daca ma pui sa scriu tot asa ma apuca niste emotii de nu-mi pot stapanii mana. Capul o ia razna( intr-o parte), inima nu mai vorbesc. Si gata sunt perduta. Specific nu am mai trecut pana acuma prin asa ceva niciodata. Daca in sedinta respectiva nu sunt intrebata sau pusa sa scriu ceva nu am nici o problema numai ca ma chinuie gandul ca s-ar putea sa ma puna ( si ma i-au tremuraturile, balbaielile etc)

Adevarul ca am trecut prin niste nervi repetati in ultima perioada de timp + putin stres
6 comentarii
0
17-11-2009, ora 14:35
Viziru Corina
Nu este medic/terapeut
Viziru Corina
Dati-mi niste sfaturi va rog.
0
17-11-2009, ora 18:11
Viziru Corina
Nu este medic/terapeut
Viziru Corina
Nu stie nimeni ce am ? si ce trebuie sa fac? ( ce medicamente sa iau daca e cazul?)
0
17-11-2009, ora 22:00
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna seara,
afectiunea dvoastra provine de la nervii slabiti, dar exista deja aceasta teama latenta, probabil de cand erati mica.

Trebuie sa va menajati nervii, sa va culcati inainte de 11, sa dormiti destul, sa evitati stresul, sa evitati absolut tot ceea ce slabeste nervii si energia corpului: cafea, cola, cofeina, ceai negru, ceai verde, medicamente alopate si in plus sa fiti cat mai abstinenta sexual deoarece la femei contrariul epuizeaza nervii foarte repede.

De vindecat va puteti vindeca numai cu ajutorul respectarii regulilor de mai sus cat si a unui tratament homeopat corespunzator. Consultati un medic homeopat, cateva granule homeopate potrivite va pot ajuta imediat. Simptomele pe care le aveti sunt caracteristice numai la putine remedii homeopate si de aceea gasirea remediului pt. un medic homeopat nu este grea. (remediul exista, trebuie deci doar sa fie gasit de medic, care este lucrul esential inhomeopatie).
0
19-11-2009, ora 00:24
Viziru Corina
Nu este medic/terapeut
Viziru Corina
e interesant ca doar cand reactionez cu alte pesoane si nu vreau sa dau gres mi se intampla asta in rest nu am nici o problema.
0
01-03-2013, ora 13:40
makeda
Nu este medic/terapeut
makeda
Buna corina,

Desi ai postat acest mesaj de rugaminte in 2009, eu acum il vad, si te-as ruga sa-mi spui daca ai depasit aceste probleme si cum ai reusit, pentru ca, cu aceasta situatie ma confrunt si eu... nu tremur mereu, numai in preajma persoanelor langa care ma aflu si nu vreau sa gresesc cu nimic. Mi-as dori sa vorbesc cu tine despre problema asta pe mail, pentru ca sunt disperata, pur si simplu DISPERATA... am niste emotii atat de mari incat nu-mi pot controla teama, frica, emotiile, care toate acestea duc la TREMURAT. In speranta ca te-ai vindecat, ceea ce m-ar bucura foarte mult, si ca ma poti ajuta si pe mine, iti multumesc si astept sa vorbim.
0
04-03-2013, ora 22:06
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna makeda ca sa poti primi raspuns ceea ce nu stiu daca si aceasta va fi sigur, trimite un mesaj privat Corinei poate doar asa il va vedea
si, in legatura cu aceste emotii puternice cu simptomele ce le simti poate fi cauza unei fobii, o frica de ceva anume, frica de a nu te afla in primejdie
daca ai o viata comlicata cu diferite lucruri pe care le faci fara sa iti mai placa, de mergi unde nu iti mai doresti sau de esti criticata certata te afli intr-un stres,
aceste ocazii nedorite te pot duce la o anxietate depresie si este sigur probabil deja sa te aflii printre noi, clubul anxiosilor
eu de 12 ani am aceste 3 diagnostice dar abia de un an stiu de ele
acum cu ajutorul psihologului meu sunt sigura ca voi fi ok
de vrei sa vb multe o sa iti las mesaj privat si acolo adresa mea de mes
si vb ok ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Stresul la locul de muncă
  • Cum se reactivează virusul herpetic în condiții de stres
  • Anxietatea și stresul cronic pot crește riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • Cum gestionăm stresul?
  • Stresul financiar ar putea cauza și durere fizică
  • Cum ne influențează emoțiile memoria?
  • Autocontrolul poate fi îmbunătățit prin practică
  •