Nu ma vindec niciodata: GELOZIA

06-01-2012
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
Buna dimineata
povestea mea e foarte lunga dar va spun asa in mare
pana acum eram un baiat care umbla cu mai multe fete si relatii de maxim 1 luna, nu eram gelos deloc
pana intr-o zis cand.. am vazut o fata pe strada si sincer va spun a inceptu sa-mi bata inima la cat de tare o placeam
fiind cu mai multe nu am cautat-o, doar imi placea, destinul cred a facut sa ne intanlim la o petrecere dupa care am vb cu ea am luat nr in fine, ne-am combinat
sunt cu ea de 1 an si 7 luni
vreau sa va spun, recunosc sunt un gelos monstru, o ranesc, dar nu ma pot controla
eu sunt acum la facultate la brasov ea e aici in focsani
nu va imaginati, ce simt cand o claxoneaza masinile, e foarte frumaosa, multi au vrut si vor sa fie cu ea, am avut si probleme, daca unu ii spunea ceva faceam rost ( fiind mai cunosc in orasul meu natal) si il sunam, nu ma controlam, il injuram ii spuneam sa ne gasim ca il bat, etc...
si cand merg cu ea pea strada baietii intorc capul dupa ea si ma iau de ei sau cateodata ma controlez
numai stiu ce sa fac:(
acum s-a termiant vacanta, am fost impreuna non-stop vacanta asta, acum iar ne vom vedea la 2saptamani, nu mi-a gresit mititica dar :(
ii reprosez ca se uita dupa masini cand o claxoneaza si chiar daca nu se uita, cand trece o masina din spate si o claxoneaza ea tot vede da imi spune ca nu e asa ca sa ma linisteasca:(
e mai mult de zis dar..poate v-am plictisit..
de acum iar ma ia un gol in stomac., eu plec, ea aici, iarasi cand pleaca la liceu, claxoane, bagari de seaama, e inalta are 1, 75 e super va jur, nu k o laud, dar mereu o claxoneaza :(, e foarte frumoasa, fac rost baietii de nr ei off:(
nu o las sa mearga la scoala cu o gentuta pt ca, ea facand naveta sta ingramadita pe acolo si ma gandesc ca sta vreunu prin spatele ei si o atinge voluntar/involuntar, si asa isi ia ghiozdanu kre e mai bine
deci numai pot(((((

va cer sfaturi dar... nu cred k pot iesi din faza asta
sunt cel mai gelos om de pe pamant
10 comentarii
0
06-01-2012, ora 10:23
mago24
Nu este medic/terapeut
mago24
Andrei buna, presupun ca inca sinteti copii e virsta adolescentei pe care nu o poti intelege toti am trecut prin asta mai tirziu o sa intelegi, e frumoasa e cu noduri la stomac, palpitatii..Daca fata e mai decent inbracata eu cred ca nu or sa mai clacsoneze, trebui sa fii sigur ca tine la tine si te iubeste daca se uita si ia dupa masini nu stiu sau zimbeste...este semn ca ii place sa te faca gelos trebui sa fii mai calm mai nepasator, incearca si vezi cum se manifesta si atunci vei vedea daca merita sa fii gelos, toti sintem gelosi dar si gelozia trebui controlata, daca si ia te iubeste te ajuta sa treci peste asta.
0
06-01-2012, ora 21:17
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
cand pleaca undeva ma suna, si o claxoneaza, imi este IMPOSIBIL sa o cred cand imi spune ca nu stie cine e, ca nu a vazut cine, daca masina trece din spatele tau.. si isi continua drumul si trece prin fata ta, cum sa nu vezi numarul de la masina?
in rest, imi spune numai ce ii convine.. ca era un mos, ca era unu de 40 ani cu o dacie.. pe aia ii vede, dar pe aia cu masini straine " nu ii vede" :-j
0
06-01-2012, ora 21:18
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
tot incerc sa trec peste chesti asta nu se poate
mi-am facut multi "dusmani" aparand'o pe ea..
. daca unu pune unghia pe ea sau ii spune ceva gata o iau razna si ori il bat pe ala ori daca nu sunt pe acolo, fac tot posibilu sa il aflu si sa il sun sa i fac cu ou si cu otet
0
07-01-2012, ora 18:37
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Andrei, gelozia dusa la paroxism este o boala.nu este iubire acel sentiment care nu are la baza increderea, respectul, tu tratezi persoana iubita ca un obiect proprietate privata si nu este chiar asa...cred ca ar trebui sa ai o discutie cu un psihoterapeut.Cu siguranta prietena ta, cu toata iubirea pe care o are fata de tine, te va abandona la un moment.
Ce varsta aveti???
multa minte si aveti grija de relatia voastra, face-ti-o cat mai frumoasa, viata trece repede...
0
08-01-2012, ora 02:09
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
eu am 21 ea 18 dar.. eu realizez ceea ce fac
dar uite... gata s-a dus vacanta de acum.. eu in alta oras.. ea in orasul natal..
cand vorbesc cu ea, primeste claxoane, bagari de seama, chiar daca ea nu ii baga in seama
ma supar... stam certati
ii zic cn e pe langa ea
cine a atins'o... in masina cand statea in picioare ca face naveta.. deci. :(
0
08-01-2012, ora 15:44
larisza
Nu este medic/terapeut
larisza
Mago fata poate sa fie imbracata si in fusta lunga tot va atarge priviri, sunt unele persoane care pur si simplu atrag priviri.
Andrei eu cred ca gelozia este defapt o amprenta a trecutului tau amoros, nu vreau sa par rautacioasa dar mi se pare ca o pedepsesti pentru faptul ca cele din naintea ei au fost cum au fost.
0
09-01-2012, ora 02:48
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
Nu esti rautacioasa..
larisza fostele mele.. nici nu ma interesau.. defapt.. ca orice baiat.. daca iese ceva iese..
nu am fost gelos deloc
indiferent ca primea commuri pe facebook, pe hi5.. sau eu mai stiu ce
dar aici e altceva..
numai pot...
ma gandesc numai la ea.. sunt in stare de orice pt ea.
am facut multe pt ea.. multe tare.. si cele mai nebunatice lucruri.. ma refer din cauza geloziei.. sa opresc masinile sa ma pun paralel cu masina mea pt ca ea era intr'o masina de transport persoane etc etc.. deci... :((
0
09-01-2012, ora 13:25
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
mai Andrei, in situatia aceasta, cand tu nu te vindeci, atunci cere ajutorul unui psiholog, psihoterapeut si sa speram ca lucrurile se vor indrepta. BAFTA...
0
09-01-2012, ora 17:25
larisza
Nu este medic/terapeut
larisza
Viorica are dreptate in felul ei cu psihologul, dar pentru pasul acesta trebuie sa decizi din proprie initiativa. Scriai ca iti spune numai despre soferii mai batrani dar sincer cred ca daca ti-ar spune ca claxonato unul cu nush ce fitza de masina ai turba, pentru ea nu este usor sa iti spuna toate minciunelele astea dar decat sa va certati si sa te stie ca suferi mai bine merge pe jocul asta. Esti baiat si stii cum este cu claxonul sau cu fluieratul sau cu trecutul pe langa o fata draguta. Si acum sa te mai intreb ceva daca treci pe langa un grup de fete si ele se leaga de tine, esti vinovat cu ceva ?
Eu sunt cu iubitul meu de 2 ani si am fost de ambele baricade adica amandoi am trecut prin perioade de gelozie, suspiciune, sunt o fie posesiva ce e al meu e doar al meu dar timpul si calmul ne-au demonstrat ca poate sa fie si bine. Si sper ca si tu sa reusesti defapt si voi sa reusiti sa faceti sa va fie bine.
0
01-07-2013, ora 18:54
floricia39
Nu este medic/terapeut
floricia39
acelasi lucru as dori si eu...niste sfaturi...uneori nu ma pot controla...fac crize cam dese si uneori de fata cu copilul...Va rog, spuneti-mi ceva util.Simt ca nervii ma lasa uneori.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul