Nu mai stiu ce sa fac

12-03-2016
anomar atelocin
Nu este medic/terapeut
anomar atelocin
Va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru ca efectiv simt ca innebunesc.
Sunt cu prietenul meu de 3 ani si la inceputul relatiei era obsedat de sex, acum abia daca facem sex la 2-3 luni. I am facut apropuri, i am zis si direct si nimic. Simt ca innebunesc mereu imi spune ca fie e obosit, fie e stresat sau se face ca nu ma aude. Efectiv ma gandesc sa il parasesc. Am observat ca isi petrece in fiecare seara dupa ce adorm pe site uri pentru adulti.
Mentionez ca avem 30 de ani.
Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat
3 comentarii
0
12-03-2016, ora 23:48
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa lase site-urile si masturbarea si are sanse sa isi revina.
0
13-03-2016, ora 10:24
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Partenerul Dumneavoastra a "descoperit" siteurile pentru adulti si probabil face sex mai mult acolo (se masturbeaza) decat in viata reala. Poate fi vorba de o dependenta de masturbare, caci exista deja niste indicii. Singura solutie este sa incercati sa vorbiti serios cu el; altfel, din pacate singura solutie este sa incheiati relatia si sa mergeti mai departe caci astfel de probleme nu se rezolva de la sine ci dimpotriva. Dependenta de masturbare se poate rezolva dar doar daca persoana doreste.
0
14-03-2016, ora 17:50
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Cred ca iti dificil sa constati asta, in special dupa atat timp petrecut impreuna, cand probabil ca ai inceput sa ai unele asteptari de la relatia voastra. Psihoterapia de cuplu ar putea sa va ajute sa descoperiti de ce ati ajuns in situatia asta si cum ati putea sa treceti peste ea.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: