NU MAI STIU CE SA FAC !

15-08-2016
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
buna seara domnule doctor, am cateva intrebari foarte importante pentru mine de la care as dori un raspuns :)

1.Este posibil ca de la stafilococul auriu sa ai respiratie urat mirositoare?
2. Deviatia de sept poate cauza o respiratie urat mirositoare?
3. Cat ajunge o operatie de deviatie de sept daca am terminat acum clasa a 12 dar nu am continuat la faculate si nu sunt angajat? Ma poate scapa de mirosul urat?


Gura imi miroase foarte urat mereu de vreo 5 ani si is disperat, limba foarte incarcata dimineata, un fel de clei lipicios alb pe care il rad foarte bine si limba ramane normala pe parcursul zilei dar mirosul fiind tot acolo.

probleme dentare nu am.


Am fost la ORL si a zis ca am deviatie de sept si din cauza asta am si amigdalitele umflate cu cripte mari... mi-a zis ca trebuie sa fac operatia de deviatie de sept intai pentru ca aia ar fi cauza.


Ma puteti ajuta cu un raspuns la intrebari, un sfat despre ce trebuie sa fac si un pret pt deviatia de sept avand in vedere ca nu sunt student/salariat? Ma pot deplasa chiar si la Pascani
5 comentarii
0
16-08-2016, ora 11:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 DA...
2 Nu
3 nu ajuta

faci si investigatii la gastrologie pentru Helicobacter pilori
0
16-08-2016, ora 13:33
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Azi merg dupa trimitere. Am facut pentru heliobacter si a iesit negativ, la exudat a iesit stafilococ auriu


Limba e incarcata si am ca un nod in gat si secretii din nas imi curg in gat...asa simt + amigdalita cu cauzeum

am criptele foarte mari dar nu ies bilute de alea galbene decat foarte dar... la o luna mi se face 2-3 bilute numai intr-una dintre amigdalite, de aceea a zis medicul orl ca e necesara operatia de deviatie de sept ca asta ar fi cauza problemelor amigdalitelor mele si mi-a zis ca si o amigdalectomie.

Nu pot sa scap fara operatie ? Vreau ceva rapid... daca operez amigdalitele scap ? sau gen daca am reflux se trateaza repede?
0
17-08-2016, ora 13:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
dupa ce scapi de gastro.. cauti un medic ORL care lucreaza cu radiofrecventa..
poate sa te ajute sa scapi de operatia clasica la amigdale
0
18-08-2016, ora 15:38
Dr. Ana-Maria Apostol
ORL - Otorinolaringologie, Bucuresti
Dr. Ana-Maria Apostol
Trebuie sa scoti intr-adevar amigdalele, se poate face clasic sau cu radiofrecventa dar ar trebui sa mai rezolvi si deviatia de sept nazal, care va mentine tot timpul niste secretii in spatele nasului care vor curge in gat si vor inflama amigdalele si vor produce acea halena. Ordinea acestor interventii ar fi: deviatia de sept nazal si la 6 luni amigdalectomia.
Incearca totusi sa iei un pansament gastric dimineata si seara pentru o luna si sa eviti alimentele acide, prajeli, bauturile carbo-gazoase.
Cele doua interventii le poti face la mine, la clinica Medlife Grivita Bucuresti.
0
20-08-2016, ora 15:40
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Multumesc pentru raspuns, inainte sa fac pasu cu operatia de deviatie de sept mai am o intrebare care pentru mine e importanta

Dupa operatia de deviatie de sept, se va indrepta si nasul ?

Am nasul stramb...coboara drept si in capat e putin spre dreapta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •